Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“


Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно ја воодушеви публиката, но и жирито.

daniel-kajmakoski-go-voodushevi-zhirito-kako-lejdi-gaga-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Овој пат, македонската ѕвезда го изведуваше хитот „Applause“ од Лејди Гага. Покрај гласот и кореографијата што сигурно барала многу вежбање, Даниел мораше и да ја надмине Тамара Драгичевиќ, која токму со оваа песна ги освои симпатиите на публиката.

На сцената Даниел се појави во неколку модни комбинации и перика и слободно можеме да кажеме дека одлично ја одглуми Лејди Гага.

Доколку не верувате, погледнете самите:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Сви... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Кралот на македонскиот поп-рап - колкумина од нас посакуваат да се вра... Носталгија, велат горко, но и слатко потсетување на минатото. Песни кои слу...