Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно ја воодушеви публиката, но и жирито.

daniel-kajmakoski-go-voodushevi-zhirito-kako-lejdi-gaga-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Овој пат, македонската ѕвезда го изведуваше хитот „Applause“ од Лејди Гага. Покрај гласот и кореографијата што сигурно барала многу вежбање, Даниел мораше и да ја надмине Тамара Драгичевиќ, која токму со оваа песна ги освои симпатиите на публиката.

На сцената Даниел се појави во неколку модни комбинации и перика и слободно можеме да кажеме дека одлично ја одглуми Лејди Гага.

Доколку не верувате, погледнете самите:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли Купер и Лејди Гага во Вегас Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...

Спонзорирани линкови: