Даниел Кајмакоски имаше успешен обид да биде Адам Левин во Твоето лице звучи познато
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Даниел Кајмакоски имаше успешен обид да биде Адам Левин во Твоето лице звучи познато

Во најновата епизода од Твоето лице звучи познато, Даниел Кајмакоски го имитираше фронтменот на Maroon 5, со песната Girls Like You.

danie;-kajmakoski-ja-voodushevi-severina-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Овој пат, македонската поп ѕвезда имаше и специјален гостин на сцената – актерката Драгана Миќаловиќ.

Сценскиот настап беше едноставен, а Даниел, како и секогаш, заврши одлична работа.

Овој настап на Даниел беше можеби најемотивен, а истото го мисли и српската ѕвезда Северина.

Целиот настап погледнете го во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...

Спонзорирани линкови: