Северина со солзи поради синот го заврши спектакуларниот концерт во Загреб (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Северина со солзи поради синот го заврши спектакуларниот концерт во Загреб (видео)

Вечерва само радост и љубов – така Северина го најави синоќешниот концерт во Загреб, кој важи за еден од најспектакуларните оваа година.

severina-so-solzi-poradi-sinot-go-zavrsi-spektakularniot-koncert-vo-zagreb-01.jpg

Облечена комплетно во црно, концертот го отвори со песната „Otrove.“

severina-so-solzi-poradi-sinot-go-zavrsi-spektakularniot-koncert-vo-zagreb-2.jpg

Покрај во веселбата, сите беа со неа и во турбуленциите кои ѝ се случуваат во приватниот живот, делејќи маички со натписи „Севе, сите сме со тебе,“ алудирајќи на борбата против одземањето на старателството врз синчето.

severina-so-solzi-poradi-sinot-go-zavrsi-spektakularniot-koncert-vo-zagreb-3.jpg

severina-so-solzi-poradi-sinot-go-zavrsi-spektakularniot-koncert-vo-zagreb-4.jpg

severina-so-solzi-poradi-sinot-go-zavrsi-spektakularniot-koncert-vo-zagreb-5.jpg

Северина во текот на 2 часа извела 33 песни, но се расплакала на „Rodjeno moje,“ песната која пред извесно време ја претстави како посветена на нејзиниот син Александар.

Ви пренесуваме само мал дел од атмосферата и емотивниот настап за кој цел регион зборува:

https://www.instagram.com/p/B50D4i4BpSV/

Фото

Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...

Најчитани неделава