Секоја песна која била „летен хит“ во последните 45 години – кој е вашиот според годината на раѓање?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Секоја песна која била „летен хит“ во последните 45 години – кој е вашиот според годината на раѓање?

Дали ви се верува дека поминаа 4 години од глобалниот хит Despacito? Токму така, ова беше најголемиот летен хит за 2017 година. Доколку пак вашата година на раѓање е 1999, бидете сигурни дека сите ја потпевнувале Genie in a Bottle од Кристина Агилера.

Koj-e-vashiot-leten-hit-spored-godinata-na-raganje-01.jpg

Дознајте кој е вашиот летен хит според годината на раѓање:

1975: „One of These Nights“ — The Eagles

1976: „Don’t Go Breaking My Heart“ — Елтон Џон и Кики Ди

1977: „I Just Want to Be Your Everything“ — Енди Гиб

1978: „Shadow Dancing“ — Енди Гиб

1979: „Bad Girls“ — Дона Самер

1980: „It’s Still Rock and Roll to Me“ — Били Џоел

1981: „Jessie’s Girl“ — Рик Спрингфилд

1982: „Eye of the Tiger“ — Survivor

1983: „Every Breath You Take“ — The Police

1984: „When Doves Cry“ — Принц

1985: „Shout“ — Tears For Fears

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
5 нови, заразни песни кои ќе ги пуштиме на најсилно ова лето Пинк, култните Дјуран, Дјуран и бендот на Џаред Лето – Thirty Seconds To Mars, и...
Имаа 2 хит песни и потоа целосно исчезнаа од сцената – се сеќавате ли на групата ИН? Анита, Весна и Ирина го сочинуваа женското трио ИН, особено популарно кон крајот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg