Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Прв дует на Лара Иванова и Пајак - „Bella“ е хитот со кој младите талентирани ѕвезди ќе настапат на Макфест 2022

Скопје, 17.10.2022- Талентираната и млада пејачка Лара Иванова, која го привлече вниманието на јавноста со музичките песни „Ремек Дело“, „Некогаш ќе помине“, „Цвеќе на тагата“, „Душа“ и многу други, на овогодинешното издание на Макфест, ќе го претстави новиот дует кој носи наслов „Bella“. Овој музички хит во најава, е соработка со македонската трап ѕвезда Пајак.

lara-i-pajak-so-duet-na-makfest-2022-slushnete-del-od-bella-01.jpg

Песната зборува за секојдневието на еден вљубен пар и за сите авантури што им се случуваат на нивниот љубовен пат. „Тоа, тоа, тоа што го правиш намерно, тоа, тоа јас по тебе трагам упорно...“, пеат Лара и Пајак,а позади текстот и музиката стои токму потписот на „Пајак“. Аранжманот е дело на Иван Јованов-Ивајо.

lara-i-pajak-so-duet-na-makfest-2022-slushnete-del-od-bella-02.jpg

Пајак веќе долго време соработува со познатата продукција „Urban Records“, а неговите хитови „Ноќва“, „Срце“, „Проблем“ и многу други, имаат милионски број прегледи, што го потврдува фактот дека овој млад пејач го очекува светла иднина.

lara-i-pajak-so-duet-na-makfest-2022-slushnete-del-od-bella-03.jpg

lara-i-pajak-so-duet-na-makfest-2022-slushnete-del-od-bella-04.jpg

Тизерот за „Bella“ е веќе објавен, а официјалната промоција на песната и спотот кој е во финални подготовки, ќе може да ги слушнете и погледнете на 22ри октомври, на втората фестивалска вечер на Макфест.

Би можело да ве интересира:

Тони Зен: „Се враќам на македонската музичка сцена бидејќи тоа ѝ го должам на публиката“ По пауза од подолго време на македонската музичка сцена повторно се враќа човеко...
Колку пари ќе му донесе „Пари“ на Стефан Лазаров? Ново музичко парче од македонскиот јутјубер Скопје, 11.07.2022- Секогаш уникатен и полн со изненадувања, најпознатиот македо...
Некст Тајм го промовираа филмскиот спот за „Кога падна Пирина“: „Веруваме дека ќе ве направиме горди... За преработката на старата македонска песна „Кога падна Пирина“, Стефан и Мартин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg