Кои машки ѕвезди се меѓу највисоките во Холивуд?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Кои машки ѕвезди се меѓу највисоките во Холивуд?

Ви откриваме кои се десетте машки ѕвезди на филмот, чија висина им е дополнителен адут за освојување на женските срца.

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm-1.jpg

Знаете ли што им е заедничко на Џо Манганиело, Крис Хемсворт и Бен Афлек?

Покрај тоа што се славни и успешни во својата професија, овие маркантни мажи споделуваат и една карактеристика што е мошне привлечна за повеќето жени – висината. Секој од нив е со висина од над 190 сантиметри.

Не е новост дека висината претставува голем адут на мажите, особено кај припадничките на понежниот пол, кои покрај високите мажи имаат посебно чувство на заштита и сигурност.  

Во продолжение, дознајте кои 10 холивуски актери се наоѓаат на листата „високи и посакувани“:

1. Џо Манганиело (196 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm1.jpg

2. Џон Корбет (196 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm2.jpg

3. Винс Вон (196 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm3.jpg

4. Двејн Џонсон (196 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm4.jpg

5. Арми Хамер (196 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm5.jpg

6. Александер Скарсгорд (194 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm6.jpg

7. Лиам Нисон (193 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm7.jpg

8. Бен Афлек (192 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm8.jpg

9. Том Велинг (190 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm9.jpg

10. Крис Хемсворт (190 cm)

10-slavni-mazhi-koi-se-povisoki-od-190-cm10.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни дами кои не јадат месо Вегетаријанството стана многу популарен начин на живот во последно време и се чи...
Славни мажи кои имале афери со дадилки Тешко е да се остане верен во Холивуд, тоа веќе на сите ни е добро познато. Секо...
Славни мајки кои не можат да постигнат без дадилки за децата Да се биде славна личност со голем број на обврски и да се биде посветен на семе...

Спонзорирани линкови: