Криси Тајген открива: Луна и Мајлс се 2 години разлика, но направени се во исто време со ин витро


Криси Тајген открива: Луна и Мајлс се 2 години разлика, но направени се во исто време со ин витро

Криси Тајген важи за една од најискрените личности помеѓу славните, која никогаш не се срами да зборува отворено за својот живот и предизвици, па така и за нејзиното искуство со ин витро оплодувањето.

decata-na-krisi-i-john-se-2-godini-razlika-no-napraveni-se-vo-isto-vreme-so-in-vitro-01.jpg

Нејзините две деца, Луна и Мајлс, се добиени со помош на ин витро, а таа е искрена за целиот тој процес, како и за суровата реалност.

Taa дури знае како да ги замолчи оние кои се обидуваат да ја искритикуваат за нејзините одлуки јавно на социјалните мрежи, како една жена која ја прашала дали одвоила барем минута да се обиде природно или го игнорира тоа, па Криси ѝ одговорила:

„Здраво Линда, ти благодарам што праша, вештерко. Се обидував околу 9 години. Ако имаш нешто друго, кажи ми!“

https://twitter.com/chrissyteigen/status/826150753035186176?lang=en

32-годишниот модел има две здрави деца, па неодамна сподели една слатка приказна за ин витро процесот, односно откри дека всушност 2-годишната Луна и 4-месечниот Мајлс се „создадени“ во исто време, во ист петриев сад.

„Мајлс всушност е направен во исто време со Луна. Делеле ист петриев сад заедно. Лудо е!“ – изјавила таа за People и додала дека има останато уште ембриони „на мраз“, па може да имаат уште деца во иднина.

„Џон сака да имаме деца колку што јас ќе сакам. Дали сме подготвени сега за уште? Не. Убаво ми е да имам 2 деца, но мислам дека кога ќе имам 70 години, ќе си кажам дека посакувам да имав повеќе. Не можам да жалам за тоа што би имала многу деца.“ – продолжила мајката.

decata-na-krisi-i-john-se-2-godini-razlika-no-napraveni-se-vo-isto-vreme-so-in-vitro-02.jpg

Криси и Џон изгледаат како навистина да уживаат во семејниот живот и никому не му е тешко да ги замисли со уште повеќе деца.

Погледнете некои од најубавите семејни фотки на парот со децата:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови Тие не ја сакаат вревата на Лос Анџелес, сакаат мирен живот на големи имоти во м...
Криси Тајген и Џон Леџенд ги прошетаа децата на пазар во Италија (фото) Криси Тајген и Џон Леџенд обожаваат да патуваат, а често ги носат и децата со ни...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg