Том Круз смее да ја гледа ќерка си Сури 10 дена во месецот, но зошто не ја видел со години?

Актерот кој е омилен на филмското платно во поглед на приватниот живот секогаш носи контроверзни одлуки кои ја изненадуваат јавноста.

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-01.jpg

Том Круз смее да ја гледа својата 12-годишна ќерка Сури 10 дена во месецот, но тој избра да не ја гледа воопшто.

Адвокат близок до актерот за еден американски медиум откри дека иако по бракоразводната парница со Кејти Холмс Том добил вакво право, тој не го користи. Донел ваква одлука затоа што Сури не е дел скиентологијата. Скиентолошката црква предизвикува многу контроверзии во последните години, но Том ѝ е комплетно посветен.

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-02.jpg

56-годишниот актер се ожени за Кејти (39) во 2006 година, а се разведоа во 2012. Круз не е фотографиран со ќерка си од 2013 година.

По разводот Кејти наводно потпишала договор дека нема да каже ништо лошо за скиентологијата за да може да го задржи старателството над Сури. „Таа само сакаше да избега од сето тоа и да ја земе Сури со себе“, изјави адвокатот.

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-05.jpg

Таа ги прекина контактите со сите од оваа заедница затоа што очигледно нема добри спомени оттаму.

Прочитајте и 10 контроверзни правила за децата според скиентологијата, кои ги почитуваше Том Круз.

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-06.jpg

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-04.png

tom-kruz-smee-da-ja-gleda-kjerka-si-suri-10-dena-vo-mesecot-no-zoshto-ne-ja-videl-so-godini-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли Џенер, Анџелина Џоли: Како ќе изгледаа славните дами ако имаа тенки усни? (фото) Од Меган Фокс до Памела Андерсон, како би изгледале славните дами ако наместо по...
По примерот на родителите кои имаат отворен брак – ќерката на Вил Смит „фатена“ како се бакнува со д... Во јавна врска е со еден, а страсно се бакнува на плажа со друг. Тргнува ли Вило...
Бредли Купер и Ирина Шајк повторно излезени како пар + детали за нападот со нож врз актерот во метро... Бредли Купер и Ирина Шајк уште еднаш се појавија заедно во јавност со нивната ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg