Како изгледа семејството на фудбалскиот тренер Жозе Мурињо?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Како изгледа семејството на фудбалскиот тренер Жозе Мурињо?

Тој е во брак со својата сакана Матилде речиси 3 децении, а се знаат уште како тинејџери од исто португалско соседство.

kako-izgleda-semejstvoto-na-fudbalskiot-trener-zhoze-murinjo-01.jpg

Жозе Мурињо (55) ја запознал својата сопруга Матилде уште кога биле тинејџери и растеле само неколку улици разделени во едно португалско место, стапиле во брак во 1989 година и заедно се оттогаш.

Тој се смета дека е еден од најдобрите фудбалерски тренери на светот, но и посветен семеен човек.

Во една пригода Мурињо, кој е татко на 2 деца, изјави: „Најважната работа во животот и е семејството и тоа да бидам добар татко“. Неговата ќерка има 22 години и се вика Матилде, исто како мајка ѝ, а синот Жозе Џуниор има 18 години.

View this post on Instagram

Much needed 3 points vs Burnley 🔥

A post shared by Jose Mourinho Ⓜ️ (@josemourinho.utd) on

Мурињо мина две години живеејќи во хотел, но сега се врати во семејниот дом во Лондон од 28 милиони евра, откако доби отказ од Манчестер Јунајтед.

Како изгледа семејството на Жозе Мурињо:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
51-годишниот Дејвид Гета не може да ги тргне рацете од својата згодна 27-годишна девојка Иако се 4 години заедно и 24 години разлика, страста во нивната врска е како и п...