Не постои работно време, расфрлани шминки и вештачки трепки: Персоналот на Кардашијанс открива детални тајни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Не постои работно време, расфрлани шминки и вештачки трепки: Персоналот на Кардашијанс открива детални тајни

Најпопуларното семејство има пребукиран календар со обврски, па очигледно е дека персоналот и помошниците им се и повеќе од потребни.

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-01.jpg

Совршено среден дом, цветни аранжмани, полни тегли со колачиња, многу деца, никој не се нервира за пазарење, а фрижидерите им се секогаш преполни – сте помислиле ли како успеваат во сето тоа Кардашијанс?

Семејството Кардашијан има персонал кој мора строго да се придржува до многу правила и да се грижи за сите овие работи.

Иако мора да се придржуваат до многу строги правила, сепак, понекогаш, никој не може да ги спречи да зборуваат и да откријат по некоја тајна.

Дадилките и помошниците откриваат некои детали кои ги научиле при работата за Кардашијанс:

1. Кога Ким објавува Instagram Stories или видеа на Snapchat со децата, три дадилки се врткаат наоколу и ако детето почне да плаче или да прави нешто што не треба, веднаш го тргаат.

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-02.jpg

2. Една дадилка открива дека Кортни ја терала да ѝ се обраќа со „мадам“, а ако не ѝ се обрати така, резултирало со испади.

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-03.jpg

3. Асистентка на Кајли открива дека таа има премногу барања и дека ѝ бара исто смути секое утро, а кога ќе ја праша кој вкус, одговара со „треба да знаеш кој вкус“.

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-04.jpg

4. Кога најблиската асистентка на Ким го напушти семејството откри многу детали: „Ја ѝ го правев цел распоред, ѝ ја перев облеката, ѝ ги закажував патувањата, ја склопував количката за децата и уште многу други работи.“

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-05.jpg

5. За време на породувањето тие се однесуваат како болницата да е хотел – Кајли го изнајмила цел кат и барала полн бар со грицки, а Клое барала када соодветна за породување под вода.

ne-postoi-rabotno-vreme-rasfrlani-shminki-i-veshtachki-trepki-personalot-na-kardashijans-otkriva-detalni-tajni-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

7 трикови за позирање од познатите фотогенични дами Кара Делевињ позира сериозно, дури намуртено, затоа што има тенки усни и не си ј...
10 докази дека колку и да глумат, Кардашијанс си го ставаат семејствот... Кардашијан-Џенер девојките се кралици на социјалните мрежи и ријалити телевизиск...
Батлерот на Дијана открива каква личност е Меган Маркл + фотки од нејз... Со нејзините татко, полусестра и полубрат таа денес е во многу лоши односи, но н...