Како изгледаат ѕвездите од „Сексот и градот“ 21 година подоцна? (фото)


Како изгледаат ѕвездите од „Сексот и градот“ 21 година подоцна? (фото)

Може ли да поверувате дека култната „Сексот и градот“ наполни 21 година? Цели 6 сезони исполнети со авантурите на четирите најдобри пријатели Кери, Саманта, Шарлот и Миранда кои се обидуваат да балансираат помеѓу љубовта и кариерата.

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna-01.jpg

Премиерата на серијата се случи во далечната 1998 година, а заврши во 2004. По ТВ серијата следуваа уште 2 филмски продолженија со истоимениот наслов, кои продолжија со љубовните разврски, сконцентрирани генерално на главната приказна – онаа на Кери и Мистер Биг.

Во чест на годишнината, погледнете како изгледаа главните, но и споредните ликови од „Сексот и градот“ некогаш и сега:

Кери - Сара Џесика Паркер

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (24).jpg

Шарлот – Кристин Дејвис

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (18).jpg

Саманта – Ким Катрал

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (17).jpg

Миранда – Синтија Никсон

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (6).jpg

Мистер Биг – Крис Нот

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (5).jpg

Стенфорд – Вили Гарсон

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (25).jpg

Треј – Кајл МекЛахлан

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (19).jpg

Бани – Френсис Стернхаген

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (10).jpg

Скипер – Бен Вебер

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (1).jpg

Стив – Дејвид Ејгенберг

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (8).jpg

Магда – Лин Коен

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (20).jpg

Ентони – Марио Кантон

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (21).jpg

Хари – Еван Хендлер

Kako-izgledaat-zvezdite-od-Seksot-i-gradot-21-godina-podocna (9).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дејвид Бекам на Вимблдон како излезен од модна писта (фото) Откако Меган Маркл беше критикувана за не почитување на дрес кодот на Вимблдон, ...
Која е Саманта Кохен - жената задолжена за кралската обука на Меган Ма... Таа веќе 17 години е член од кралскиот тим на кралицата Елизабета, а сега секаде...
51-годишниот Дејвид Гета не може да ги тргне рацете од својата згодна ... Иако се 4 години заедно и 24 години разлика, страста во нивната врска е како и п...