Тие одлучуваат кога да оди на турнеи и облекуваат што сакаат - Како Пинк ги воспитува нејзините деца?


Тие одлучуваат кога да оди на турнеи и облекуваат што сакаат - Како Пинк ги воспитува нејзините деца?

Пинк е мајка на две мали деца, а очекувано, таа не е конзервативен родител, напротив ги воспитува слободоумно.

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-01.jpg

Пејачката им дозволува на нејзиниот син и ќерка да се облекуваат како што сакаат, наместо таа да им наметнува стил.

Им дозволува и тие да одлучат кога нивната мајка ќе оди на турнеи, а кога ќе поминува време со нив.

Ги учи како да бидат силни и ги шета низ светот – каков родител е Пинк?

Ја охрабрува ќерката да се облекува како сака и не прави разлика помеѓу машка/женска облека

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-02.jpg

Сака нејзините деца да бидат силни како неа

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-03.jpg

Им дозволува на децата да одлучат кога да престане со турнеи

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-04.jpg

Ги носи децата на егзотични патувања низ светот

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-05.jpg

Ги охрабрува да бидат целосно креативни

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Зошто Пинк никогаш повеќе нема да објавува фотки од своите деца? „Каква мајка си ти?“ - Луѓето се многу силни и некултурни кога се анонимни. Нави...
Славни парови кои не сакаат деца Мнозинството луѓе имаат желба да се остварат во улогата на родители. Од друга ст...
10 докази дека Анџелина Џоли живее со полн здив по разделбата од Бред Пит Холивудската актерка не прифаќа порази и граба од животот. Таа купи нов дом, се ...