Строги правила кои сурогат мајките на Ким Кардашијан мора да ги следат


Строги правила кои сурогат мајките на Ким Кардашијан мора да ги следат

Семејството на Ким и Канје постојано се проширува благодарение на сурогат мајките, но на какви правила се „осудени“ тие во текот на бременоста?

strogi-pravila-koi-surogat-majkite-na-kim-kardashijan-mora-da-gi-sledat-01.jpg

Ким и Канје ги добија последните две деца, Чикаго и Псалм, со помош на сурогат мајка, бидејќи ријалити ѕвездата не смее да остане бремена.

Со оглед на тоа што сурогат мајките ги носат нејзините деца, таа со право има правила по кои тие треба да се водат.

Ким е позната по строгите правила, па погледнете како таа им наложува на сурогат мајките да живеат во тие 9 месеци:

Сауна и топла бања се забранети заради високите температури

strogi-pravila-koi-surogat-majkite-na-kim-kardashijan-mora-da-gi-sledat-02.jpg

Смеат да јадат исклучиво органска храна

strogi-pravila-koi-surogat-majkite-na-kim-kardashijan-mora-da-gi-sledat-03.jpg

Но, дали тоа значи дека не смеат да си дозволат слатки задоволства како секоја бремена жена?

strogi-pravila-koi-surogat-majkite-na-kim-kardashijan-mora-da-gi-sledat-04.jpg

Забранети се сексуални активности во одредени периоди пред и за време на бременоста

Забрането им е да се доближуваат до мачки заради можни инфекции кај трудниците

Смеат да одат на прегледи само кај докторот на Ким

strogi-pravila-koi-surogat-majkite-na-kim-kardashijan-mora-da-gi-sledat-05.jpg

Не смеат да помислат на бојадисување на косата за време на бременоста заради токсините

Смеат да пијат само едно кафе на ден

Изгледа и Канје има желби – сурогат мајката да ја слуша неговата музика за бебето да се поврзе со него...

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким и Канје станаа родители по четврти пат – добија дете од сурогат мајка Во шоуто на Елен, Кортни ја откри веста дека сурогат мајката на Ким заминала на ...
Не смее да жали за минатото, мора да се моли - Правила кои Кејти Холмс ѝ ги наложува на Сури, ќеркат... Со оглед на тоа што Том Круз со години ја нема видено Сури, Кејти Холмс се обиду...
Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...