Џон Бон Џови и уште 5 ѕвезди кои одбраа да живеат во мали и тивки градови

Тие не ја сакаат вревата на Лос Анџелес, сакаат мирен живот на големи имоти во мали и тивки градови. Кои ѕвезди се вака скромни?

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-01.jpg

Поголемиот дел од познатите личности живеат во Лос Анџелес затоа што таму се случува сè. Да се биде дел од А-листата значи постојано да се биде во фокусот на вниманието и папараците да ве следат на секој чекор.

Сепак, некои познати личности не сакаат вакво темпо на живот. И покрај славата, тие сакаат мирен живот во мал град, каде ќе бидат релаксирани.

Кои ѕвезди одбраа да живеат во мали и тивки градови:

Тејлор Свифт, Роуд Ајленд

Сака да биде во фокусот во музичкиот свет, но сепак избра да живее на мирно место во кое поголемиот дел од жителите се постари од неа.

Сепак, таму има вила од 17 милиони долари и постојано ја посетуваат нејзините познати пријатели.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-10.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-14.jpg

Мерил Стрип, Салисбури

Таа има неверојатни 21 номинација за Оскар, но со својот сопруг живее далеку од холивудската врева.

Дискретна е, има куќа заградена со високи ѕидини, а соседите во ова мало место се горди што ја имаат.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-11.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-12.jpg

Џулија Робертс, Таос

Актерката има неколку имоти, но омилен ѝ е ранчот во Таос, Ново Мексико, лоциран во близина на планините. Таму минува многу време со близнаците и сопругот.

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-09.jpg

jon-bon-jovi-i-ushte-5-dzvezdi-koi-odbraa-da-zhiveat-vo-mali-i-tivki-gradovi-13.jpg

Уште 3 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џенифер Гарнер фрла ѓубре, раперот Lil Nas X во розово здолниште: Како изгледа секојдневието на ѕвез... Како изгледаат Бен Афлек и Џеј Ло кога следат протокол за корона, како изгледа А...
„Таа ме тепаше, а потоа велеше дека ќе се самоубие ако си заминам“ - Видео од сведочењето на Џони Де... „Кога татко ми нè напушти мајка ми се обиде да се самоубие, се плашев дека и Амб...
Одат во специјално училиште, мора да доживеат тешкотии: Чудни правила што децата на Илон Маск ги сле... Се шпекулира дека Илон Маск е татко на ќерката што Амбер Херд минатата година ја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg