Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за славните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 09-12-2021
архитект 09-12-2021


Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за славните

Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Некои познати се всушност исто чудни и колку ликовите што ги играат, а некои пак имаат навики на кои не би ни помислиле.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-01.jpg

Собравме неколку мрачни, чудни и досега непрочитани факти и тајни за славните:

Алберт Ајнштајн

Дали знаевте дека спиењето е одлично за вашиот мозок? Ајнштајн бил свесен за ова и спиел по 10 часа дневно.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-02.jpg

Елвис Присли

Далечни роднини на Елвис Присли се американските претседатели Абрахам Линколн и Џими Картер.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-03.jpg

Тејлор Свифт

Кога била мала, Тејлор Свифт живеела на фарма каде се растеле новогодишни елки.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-04.jpg

Кијану Ривс

Кога бил помлад, Алис Купер бил редовен гостин во домот на Кијану. Неговата мајка дизајнирала костими за рок ѕвездата.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-06.jpg

Софи Тарнер

Можеби не знае да рапува, но Софи Тарнер е одличен „битбоксер“. Го покажала нејзиниот талент на снимањето на Игра на тронови.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-07.jpg

Барак Обама

Барак Обама е огромен фан на книгите Хари Потер и ги има прочитано сите.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-09.jpg

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе...
Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите? Сигурно и вие како и сите останати, некогаш сте помислиле дека славните и богати...
Барак и Мишел Обама во фит форма на кајакарење на Хаваи - Мишел доминира (фото) Спортски активната Мишел Обама е главна во раководењето со кајакот, додека Барак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg