Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за славните


Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за славните

Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Некои познати се всушност исто чудни и колку ликовите што ги играат, а некои пак имаат навики на кои не би ни помислиле.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-01.jpg

Собравме неколку мрачни, чудни и досега непрочитани факти и тајни за славните:

Алберт Ајнштајн

Дали знаевте дека спиењето е одлично за вашиот мозок? Ајнштајн бил свесен за ова и спиел по 10 часа дневно.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-02.jpg

Елвис Присли

Далечни роднини на Елвис Присли се американските претседатели Абрахам Линколн и Џими Картер.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-03.jpg

Тејлор Свифт

Кога била мала, Тејлор Свифт живеела на фарма каде се растеле новогодишни елки.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-04.jpg

Кијану Ривс

Кога бил помлад, Алис Купер бил редовен гостин во домот на Кијану. Неговата мајка дизајнирала костими за рок ѕвездата.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-06.jpg

Софи Тарнер

Можеби не знае да рапува, но Софи Тарнер е одличен „битбоксер“. Го покажала нејзиниот талент на снимањето на Игра на тронови.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-07.jpg

Барак Обама

Барак Обама е огромен фан на книгите Хари Потер и ги има прочитано сите.

15-chudni-i-neobichni-fakti-za-poznatite-lichnosti-09.jpg

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати парови кои имале „секс без обврски“ На секој може да му се случи да се напие малку повеќе и да заврши во к...
„Неискрени се и ме бркаат од животот“ – Таткото на Меган го критикува кралскиот пар и моли да го вид... Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, наводно ја моли својата ќерка да му дозволи...
Каде се денес супермоделите од 90-тите години? Пред повеќе од една деценија светот на модата бил одбележан со врвните модели ка...