Торнадо, земјотрес, цунами: Ѕвезди кои за малку ќе загинеле во природни непогоди
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Торнадо, земјотрес, цунами: Ѕвезди кои за малку ќе загинеле во природни непогоди

Кога Елвис Присли имал само 1 година торнадо беснеело низ неговото родно место и многу луѓе настрадале.

tornado-zemjotres-cunami-dzvezdi-koi-za-malku-kje-zaginele-vo-prirodni-nepogodi-01.jpg

Кога природата ќе збесне и се наоѓаме во животна опасност, сите сме еднакви. Дури и најголемите ѕвезди се само „обични смртници“ пред нејзината сила.

Ѕвезди кои за малку ќе загинеле во природни непогоди:

Џет Ли

Кинеската легенда на акционите филмови одморала на Малдиви кога одморот се претворил во кошмар за него и неговото семејство. Се случил земјотрес со јачина 9.3 степени, кој предизвикал цунами од Индискиот Океан и загинале 230.000 луѓе.

Актерот со ќерките се релаксирал покрај базенот во хотелот, но успеал да се искачи на погорните катови од хотелот и да се спаси. Имал само повреда на ногата.

tornado-zemjotres-cunami-dzvezdi-koi-za-malku-kje-zaginele-vo-prirodni-nepogodi-02.jpg

Мајли Сајрус

Во ноември 2018 година Калифорнија ја зафати пожар, кој ги одзема животите на 2 лица и уништи 180 куќи.

Пејачката Мајли Сајрус беше помеѓу оние кои го изгубија домот, но за среќа таа и нејзините миленици беа на безбедно.

tornado-zemjotres-cunami-dzvezdi-koi-za-malku-kje-zaginele-vo-prirodni-nepogodi-04.jpg

Елвис Присли

Во април 1936 година торнадо уништило неколку градови во Џорџија и Мисисипи. Помеѓу местата погодени од несреќата било и малото место Тупело, каде тогаш 1-годишниот Елвис Присли живеел со неговото семејство.

Торнадото од најсилна категорија одзело многу животи, но за среќа малиот Присли бил спасен.

tornado-zemjotres-cunami-dzvezdi-koi-za-malku-kje-zaginele-vo-prirodni-nepogodi-05.jpg

Трент Резнор

Музичарот и композиторот на филмска музика, за значајни филмски проекти како „The Social Network“, бил во зоната на земјотресот Nortridzhskogo во 1994 година.

Катастрофата одземала 60 животи, но Трент се спасил. Тој потоа напиша и книга во која открива што размислувал во тие страшни мигови и колку беспомошно се чувствувал.

tornado-zemjotres-cunami-dzvezdi-koi-za-malku-kje-zaginele-vo-prirodni-nepogodi-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 ѕвезди со мани во изгледот, од кои не се срамат воопшто Парис Хилтон има „мрзливо око“, Хоакин Феникс зајачка уста, а Дензел Вашингтон к...
Ѕвезди кои прават добри дела од срце, а не за поголема слава Светските ѕвезди ја покажуваат славата на различен начин – некој создава бариера...
12 ѕвезди чиј изглед докажува дека годините се само бројка Кога ќе ги видите овие ѕвезди нема да претпоставите колку години имаат. Дали има...