Последните фотки од познатите, направени неколку дена пред смртта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Последните фотки од познатите, направени неколку дена пред смртта

Животот не е полесен под притисокот на славата, а колку и да се богати и успешни, има една работа од која никој „не извлекол жива глава.“

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-001.jpg

Ова е листа од последните фотки, направени во последните денови пред смртта на големите имиња од различни сфери:

1. Робин Вилијамс - фотка направена 20 дена пред самоубиството во 2014-та година.

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-01.jpg

2. Фреди Меркјури – фотографија направена 24 часа пред да почине од бронхопневмонија.

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-02.jpg

3. Дејвид Боуви – на последната премиера во декември 2015-та година. Почина во 2016-та.

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-03.jpg

4. Честер Бенингтон – неколку дена пред да си го одземе животот во 2017-та година.

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-04.jpg

5. Хит Леџер – на снимањето на неговиот последен филм. Неколку дена подоцна во јануари 2008-ма година бил пронајден мртов како последица на предозирање.

poslednite-fotki-od-poznatite-napraveni-nekolku-dena-pred-smrtta-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фотки од детството на славните личности заради кои ќе ги засакате уште повеќе Дали можете да ги замислите вашите омилени ѕвезди кога биле малечки? Дали мож...
Фотка од актерот од „Game of Thrones“ и неговата сопруга како држат шолји за кафе стана вирален хит Шолјата за кафе во рацете на огромниот исландски актер изгледа како оптичка илуз...
Фотки од првиот роденден на Чикаго Вест со тема „Алиса во земјата на чудата“ Пред десетина дена, Ким Кардашијан и Канје Вест организираа забава за првиот род...