Бекамови, Кардашијанс - Најбогатите семејства во шоу бизнисот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Бекамови, Кардашијанс - Најбогатите семејства во шоу бизнисот

Некои семејства се во шоу бизнисот со генерации. Токму овие династии покажуваат дека талентот, парите и моќта често одат рака под рака.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-01.jpg

Некои од овие семејства владеат со шоу бизнисот уште од ерата на немите филмови, а некои се прославиле неодамна.

Ова се 10-те најбогати семејства во шоу бизнисот:

Чаплин

Чарли Чаплин е едно од најпрестижните имиња во филмската индустрија. Тој се има појавено во над 130 филмови, од кои некои се сметаат за најдобри на сите времиња.

Покрај Чарли, во семејството Чаплин има 11 деца, од кои 8 се во шоу бизнисот.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-02.jpg

Фонда – Најмалку 240 милиони долари

Кариерата на Хенри Фонда траеше повеќе од 5 децении. Актерот се покажа ви Холивуд, но и на Бродвеј.

Тој е татко на познатата актерка Џејн Фонда, како и на актерот и режисер Питер Фонда.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-03.jpg

Копола – Над 355 милиони долари

Ова е можеби најважната династија во филмската индустрија. Најпознатото име од семејството е Френсис Форд Копола, кој сигурно го знаете како режисер на трилогијата „Кум“.

Покрај Френсис, и неговата сестра Талија е во шоу бизнисот, но како актерка. И актерот Николас Кејџ потекнува од ова семејство.

Внуката на Френсис, Софија Копола, е исто позната режисерка.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-04.jpg

Смит – 364 милиони долари

Вил Смит го стекна своето богатство во филмската индустрија. Се прослави со серијата The Fresh Prince of Bel-Air и од 90-тите до денес, се има појавено во неколку блокбастери.

Вил е во брак со Џејда, која е актерка, продуцент и режисер, а постепено, и неговите деца почнуваат да го освојуваат светот на шоу бизнисот.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-05.jpg

Томи Мотола и Талија – 460 милиони долари

Томи е едно од најбогатите имиња во музичката индустрија. Тој е еден од партнерите на Casablanca Records, а дел од богатството направи со компанијата Sony Music.

Томи е во брак со ѕвездата од Мексико, Талија, која е пејачка и популарна актерка во сапуници.

bekamovi-kardashijans-najbogatite-semejstva-vo-shou-biznisot-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Семејството на Стив Џобс одмора на луксузна јахта во Италија Лорин Џобс, вдовицата на Стив Џобс, заедно со нивните две ќерки Ерин и Ив, денов...
Семејството Клуни на одмор: Џорџ и Амал со близнаците во Италија (фото) Џорџ и Амал Клуни се среќни родители на близнаци и секогаш успеваат да најдат вр...
Бред Пит и Анџелина Џоли немаат предбрачен договор: Како ќе се поделат $400-те милиони долари? Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Пред Пит во понеделникот, повикувајќи ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава