Северина го изгуби старателството над синот – 7-годишниот Александар ќе живее со татко му
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Северина го изгуби старателството над синот – 7-годишниот Александар ќе живее со татко му

Северина денес треба да го предаде синот на нејзиниот поранешен сопруг, Милан, бидејќи ја изгуби битката за неговото старателство.

severina-go-izgubi-staratelstvoto-nad-sinot-7-godishniot-aleksandar-kje-zhivee-so-tatko-mu-01.jpg

Денес, судот во Загреб донел привремена мерка за одземање на старателството на Северина над синот Александар, во која одлучува детето да живее со неговиот татко, Милан Поповиќ.  

54-годишниот Милан ќе се грижи самостојно за здравјето и образованието на детето, а адвокатот вели дека се задоволни од одлуката на судот и се надеваат дека мајката ќе се држи до мерките.

severina-go-izgubi-staratelstvoto-nad-sinot-7-godishniot-aleksandar-kje-zhivee-so-tatko-mu-02.jpg

Според одлуката на судот, Северина смее да го гледа 7-годишниот син двапати неделно, попладне, како и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер.

„Не знам што би ви кажала. Не го очекував ова бидејќи е направен преседан во постапката.“ – изјавила на телефон пејачката за Jutarnji.hr, гушејќи се во солзи.

severina-go-izgubi-staratelstvoto-nad-sinot-7-godishniot-aleksandar-kje-zhivee-so-tatko-mu-03.jpg

Инаку, Северина пред неколку дена поднела кривична пријава против поранешниот сопруг заради повреда на правата на детето.

Наводно, момчето било истрауматизирано и добилo препорака од лекар да не оди на училиште, а таткото го однел, без нејзина согласност.

Станува збор за инцидент, кога детето било затворено во училиштето 2 часа, бидејќи мајката не дошла по него, а таткото не дозволил да го земе некој друг, односно сегашниот сопруг на Северина, Игор Којиќ, па директорката ја обвинила пејачката за занемарување на детето.

Според изворите, наводно Милан не е запознаен со пријавата и не знае што погрешил, а за гласините во медиумите вели дека нема да го носи синот во Србија и засега останува да учи во Загреб. 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ведрана Рудан без влакна на јазикот испрати отворено писмо до Северина... Ведрана Рудан, 70-годишната хрватска новинарка и писателка која во родната земја...
Тој ѝ е 5-ти сопруг по ред, 15 години помлад и 17 cm понизок: Факти за... Брижит Нилсен е доказ дека во љубовта нема правила. Таа имаше романси со некои о...
Каде се денес супермоделите од 90-тите години? Пред повеќе од една деценија светот на модата бил одбележан со врвните модели ка...