Ким Кардашијан стана милијардерка, славеше со Канје + ја доби најлудата честитка од него


Ким Кардашијан стана милијардерка, славеше со Канје + ја доби најлудата честитка од него

Канје беше прогласен за милијардер, а сега и Ким Кардашијан стана милијардерка и ја надмина сестра си Кајли Џенер. Каков стајлинг одбраа за славеничкиот ден?

kim-kardashijan-oficijalno-stana-milijarderka-slaveshe-so-kanje-ja-dobi-najludata-chestitka-od-nego-01.jpg

Ким Кардашијан направи договор со кој ќе продаде дел од нејзината козметичка империја на компанијата Coty Inc за 200 милиони долари. Договорот е долгорочен и на Ким ќе ѝ помогне да лансира нови производи и да се прошири низ целиот свет.

Инаку, компанијата Coty Inc го купи и поголемиот дел, односно 51%, од козметичката империја на нејзината сестра Кајли Џенер за 600 милиони долари.

View this post on Instagram

Happy Sunday

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Сега, Ким стана милијардерка и ја надмина сестра си Кајли во богатство.

39-годишната ријалити ѕвезда излезе да прослави со својот сопруг Канје Вест.

Пред некое време и Канје Вест беше официјално прогласен за милијардер со богатство од 1.26 милијарда долари.

Милијардерскиот пар беше фотографиран во Малибу и двајцата беа облечени во тон.

Пред тоа Канје ѝ честиташе на социјалните мрежи со убава порака на чудна фотографија од зеленчук:

„Толку сум горд на мојата убава сопруга Ким Кардашијан Вест што официјално стана милијардерка. Ти мина низ најлудите бури и сега Господ блеска кон тебе и кон нашето семејство. Те сакаме многу.“

Ким и Канје на љубовен состанок:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Го „прокоцка“ статусот милијардерка: На што Кајли Џенер потроши 130 милиони долари за 1 година? Таа повеќе не е на листата на Forbes... Од чанти со дијаманти до вили со базени,...
Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Ким Кардашијан е кралица на Инстаграм - 9 тајни зошто има одлични фотки Kaко успева да заинтригира 124 милиони луѓе да ја следат секојдневно? Кои се неј...