„Моето стомаче е од бургер, нејзиното од Зејн“ – Бела Хадид се пошегува на сметка на Џиџи


„Моето стомаче е од бургер, нејзиното од Зејн“ – Бела Хадид се пошегува на сметка на Џиџи

Изгледа дека Бела Хадид едвај чека да стане тетка – нејзината сестра, Џиџи Хадид, го очекува првото дете со Зејн Малик.

moeto-stomache-e-od-hamburger-bela-hadid-spodeli-slatka-fotografija-od-nea-i-bremenata-dzhidzhi-01.jpg

25-годишната Џиџи ги потврди новостите за бременоста во април, откако фановите веќе беа убедени дека таа и Зејн очекуваат дете.

Сега Бела објави фотка направена во јуни и се пошегува на сметка на бременоста на сестра ѝ. Двете девојки ги држат нивните стомачиња, а Бела на шега напишала дека нејзиното е „од бургери, а на Џиџи е од Зејн“:

„Премногу ве сакам и двајцата – не можам да престанам да плачам“, стои во описот на идната тетка.

Иако на почетокот Џиџи беше срамежлива и не зборуваше ништо за бременоста, сега со задоволство се фали со трудничкото стомаче на Instagram.

View this post on Instagram

making-of :)

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

View this post on Instagram

7.26.20 🕊

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Бела Хадид, пак, почна отворено да зборува за нејзините проблеми со лајмската болест, која ѝ била дијагностицирана во 2012-та.

На неколку Instagram „сториња“ таа ги наброја најчестите симптоми на болеста за да им покаже на фановите со што се справува.

Дел од симптомите се главоболки, несоница, замор, анксиозност гадење проблеми со дишењето, а секој ден чувствувала барем 10-тина од нив. И мајката на младите супермодели, Јоланда, страдала од истата болест.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сестринска вечер - Џиџи и Бела Хадид згодни и разголени Џиџи Хадид скоро се врати од романтичниот одмор со Зејн Малик и реши истиот моме...
Зошто Кајли Џенер ја криеше бременоста? Ријалити ѕвездата со месеци ја криеше убавата вест од фановите, но експертите тв...
Бела Хадид во целосно црн аутфит и без грам шминка, на вечера во Лос Анџелес Бела Хадид повторно докажа дека е природна убавица со тоа што се појави пред кам...

Најчитани неделава