Фотка од насмеаната Меланија Трамп стана вирална - Твитерџиите тврдат дека тоа е „лажна“ Меланија


Фотка од насмеаната Меланија Трамп стана вирална - Твитерџиите тврдат дека тоа е „лажна“ Меланија

Твитер трендот #FakeMelania не сопира... „Ова е нова Меланија и мислат дека нема да забележиме како да сме 4-годишни деца?“, гласи еден од твитовите.

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-01.jpg

Често има гласини дека Доналд Трамп од време навреме користи двојничка на Меланија за јавните појавувања. Претседателот на САД и првата дама не се во сјајни односи, па Американците сметаат дека кога Меланија одбива да појде со него на некој настан, тој се снаоѓа на овој начин.

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-04.jpg

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-05.jpg

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-07.jpg

Минатата недела повторно осамна фотографија од Доналд за која твитерџиите тврдат дека позира со двојничка на Меланија, а не со неа и ја нарекоа „лажната“ Меланија.

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-02.jpg

fotka-od-nasmeanata-melanija-tramp-stana-viralna-tviterdjiite-tvrdat-deka-toa-e-lazhna-melanija-03.jpg

Од друга страна експертите за говор на тело тврдат дека е Меланија само што не сме навикнати да ја гледаме насмеана, па ни изгледа поинаку. Познато е дека во најголем дел од јавните појавувања таа позира сериозно.

Дали станува збор за вистинска или „лажна“ Меланија, проценете вие...

Сепак, шегите на Твитер на нејзина сметка не престануваат:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Омразата помеѓу Иванка и Меланија Трамп + најновиот моден погодок на Меланија И додека во модните избори е непогрешлива, во односот со Иванка Трамп дефинитивн...
По Иванка Трамп и Меланија во совршено модно издание + разменува нежности со Доналд (фото) Тие се секогаш во близина на Доналд Трамп и изгледаат беспрекорно. Овојпат Мелан...
Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида која ја организираше без Доналд Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека ...

Најчитани неделава