Џанлука Ваки (53) и Шерон Фонсека (25) станаа родители – одбраа уникатно име за ќеркичката


Џанлука Ваки (53) и Шерон Фонсека (25) станаа родители – одбраа уникатно име за ќеркичката

Бебето навистина им пристигна танцувајќи, со оглед на тоа што танцуваа мигови пред породување, а сега парот објави фотка со ќеркичката која доби уникатно име.

djanluka-vaki-53-i-sheron-fonseka-25-stanaa-roditeli-odbraa-unikatno-ime-za-kjerkichkata-1.jpg

Џанлука Ваки и неговата 28 години помлада девојка, Шерон Фонсека беа вистинска инспирација за сите парови кои очекуваат бебе.

djanluka-vaki-53-i-sheron-fonseka-25-stanaa-roditeli-odbraa-unikatno-ime-za-kjerkichkata-05.jpg

Тие зрачеа со енергија и секој миг го поминуваа во танцување, дури и мигови пред Шерон да се породи.

djanluka-vaki-53-i-sheron-fonseka-25-stanaa-roditeli-odbraa-unikatno-ime-za-kjerkichkata-04.jpg

На 27-ми октомври тие ја добија нивната ќеркичка, на која ѝ го дадоа името Блу Јерузалема Ваки.

53-годишниот милионер објави фотка од неговата сакана и рачето на нивната новородена ќеркичка и напиша:

„Таа е со нас... Шерон и јас сме среќни што може да соопштиме дека утрово, нашата ќерка Блу Јерузалема Ваки се роди. Му благодарам на Бога што таа е здрава, а ние веќе ја сакаме повеќе од нашите животи.“

djanluka-vaki-53-i-sheron-fonseka-25-stanaa-roditeli-odbraa-unikatno-ime-za-kjerkichkata-02.jpg

Истата фотка ја објави и Шерон со опис:

„Пристигна нашата ќерка. Не можам да го опишам со зборови чувството и емоциите кои ги имаме. Благодарни сме и благословени. Добредојде на светот Блу Јерузалема Ваки. Те сакаме повеќе од животите.“

28-годишната мајка подоцна објави и видео на Instagram Story како новопечениот татко си игра со ќеркичката.

djanluka-vaki-53-i-sheron-fonseka-25-stanaa-roditeli-odbraa-unikatno-ime-za-kjerkichkata-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Има 53 години и обожава да се слика без шминка - природните изданија на Салма Хајек Таа вели дека ги обожава деновите кога нема шминка на лицето затоа што тогаш не ...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...

Најчитани неделава