Поранешната сопруга на ѕвездата на Baywatch живее на улица: Тажниот живот на моделот Лони Вилсон
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Поранешната сопруга на ѕвездата на Baywatch живее на улица: Тажниот живот на моделот Лони Вилсон

Беше актерка и познат модел, но нејзиниот живот тргна по сосема поинаков пат. Лони Вилсон (37) е повторно уловена од папараците како претура низ контејнери на улиците на Калифорнија.

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model-01.jpg

Поранешната сопруга на sвездата на серијата „Чувари на плажата“, Џереми Џексон, и модел кој беше дел од бројни насловни страници, речиси пет години живее и проси на улица. Таа вели дека нема телефон, но има доволно храна и место за спиење.

„Добивам по некоја паричка, а во контејнерите и покрај продавниците има храна во голема количина.“

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model06.jpg

Таа порано има изјавено дека не се тушира како не би ја силувале на улица.

Поранешниот модел некогаш заработуваше милиони, а потоа падна во замка на пороците.

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model04.jpg

Покрај психичките проблеми, била и зависник од дрога и алкохол.

Пред пет години доживеала нервен слом по што ја изгубила работата како асистентка во центар за козметички зафати. Тогаш го изгубила и станот и колата и завршила на улица.

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model07.jpg

Лони беше во брак со актерот Џереми Џексон (Хоби во „Чувари на плажата“) кој во ниту еден момент не се понудил да ѝ помогне во кризните години.

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model01_1.jpg

„Не сакам да ме бара никој, ниту да разговарам со моите пријатели. Добро ми е и не сакам помош од никого!“ - изјавила таа.

zvezdata-na-baywatch-zivee-na-ulica-tazniot-zivot-na-poranesniot-model01.png

Е. П. | Црнобело / фото: The Sun

Би можело да ве интересира:

Храна која Меган Маркл не смее да ја јаде додека е бремена Во кралското семејство има многу правила кои членовите треба да ги следат, а Мег...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Има 53 години и обожава да се слика без шминка - природните изданија на Салма Хајек Таа вели дека ги обожава деновите кога нема шминка на лицето затоа што тогаш не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg