Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му

Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе пред судот против својот татко Бред Пит.

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-01.jpg

Синот на Анџелина Џоли и Бред Пит, Медокс, сведочеше за време на бракоразводната постапка и битката за старателство, каде што прикажа не многу блескава страна од Бред Пит.

19-годишниот студент даде своја изјава како возрасна личност пред судот и тој оди дотаму што сака презимето Пит да го отстрани од своето име, нешто што неговата мајка наводно не го поддржува.

sinot-na-andjelina-djoli-svedochi-protiv-bred-pit-i-saka-da-go-otstrani-prezimeto-od-tatko-mu-13.jpg

„Тој често не го користи презимето Пит и наместо тоа го користи Џоли дури кога се потпишува на нешто“, вели извор близок до семејството.

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-08.jpg

Наводно конфронтацијата на Медокs и Бред од 2016 година всушност била и финалната капка што ѝ ја прелила чашата на Џоли за да поднесе барање за развод. Сега, таа дури сведочи дека е подготвена да достави докази за семејно насилство од страна на Бред Пит.

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-07.jpg

Пред судот ќе сведочат и помалите деца на парот, доколку судот го одобри тоа.

За Бред Пит веќе еднаш се водеше истрага околу тоа дали извршил злоупотреба над синот Медокс за време на инцидентот при летот со приватниот џет, по кој следуваше веста за разводот, но актерот беше прогласен за невин.

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-02.jpg

Сега, повторно ќе се води истрага од овој тип.

Бракоразводната постапка трае речиси 5 години, а Џоли постојано анагажира врвни адвокати за развод.

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-06.jpg

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-05.jpg

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-04.jpg

sinot-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-svedochi-protiv-tatko-si-i-saka-da-go-trgne-prezimeto-pit-03.jpg

Прочитајте и 5-те најлоши работи кои Анџелина Џоли му ги направи на Бред Пит

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли Џенер, Анџелина Џоли: Како ќе изгледаа славните дами ако имаа тенки усни? (фото) Од Меган Фокс до Памела Андерсон, како би изгледале славните дами ако наместо по...
Без градник, со истакнати вени на рацете: Анџелина Џоли шета во Лондон со синот убавец како Бред Пит 46-годишната Aнџелина Џоли прошета во Лондон со доза провокативност и во кежуал ...
Бившиот сопруг повторно е крај неа, среде гласини за The Weeknd - со кого е во врска Анџелина Џоли? ... Среде гласини за врска со 31-годишниот музичар The Weeknd, Анџелина Џоли повторн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg