Анџелина Џоли без грам шминка и без градник шета прегрната со ќерката Вивиен + сака да сведочи против Бред Пит

Анџелина Џоли прошета низ Лос Анџелес прегрната со ќерка ѝ Вивиен, без грам шминка и без градник. Во меѓувреме, уште трае судската битка со Бред Пит, а наводно сега и Џоли ќе сведочи против него.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-01.jpg

Анџелина Џоли и нејзината 12-годишна ќерка изгледаат одлично додека шетаат прегрнати низ Лос Анџелес.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-02.jpg

И 45-годишнината актерка и ќерка ѝ Вивиен се во лежерно издание, а на сите заеднички фотки од папараците се прегрнати.

Џоли е облечена во црн фустан и не носи градник, а комбинацијата ја надополнила со црно сако, влечки и беж чанта.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-05.jpg

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-09.jpg

Вивиен, пак, е во лежерна комбинација со кратки црни панталони и бел блузон со принтови.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-04.jpg

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-06.jpg

Покрај Вивиен, Џоли има уште пет деца, а уште води битка со бившиот сопруг Бред Пит за нивното старателство. Тие се разделија во 2016-та, и оттогаш уште не можат да најдат заедничко решение.

Покрај многуте проблеми, Џоли го обвини Бред за семејно насилство, а се консултираше и со ФБИ, кои започнаа истрага за тоа. Додека Бред сака заедничко старателство, Анџелина не го дозволува тоа и според некои извори, актерите можно е да се „влечат“ по судови уште неколку години.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-07.jpg

Бидејќи и двајцата актери имаат доволно пари да ги најмат најдобрите адвокати, очигледно е дека битката ќе потрае.

Неодамна, пак, нивниот најстар син Медокс сведочеше против Бред, а се дозна и дека повеќе не сака да го користи неговото презиме.

Односно, наместо Медокс Џоли Пит, сака да биде Медокс Џоли. Наводно, тој веќе престанал да се потпишува како Џоли Пит во неофицијални документи.

andzhelina-dzholi-bez-gram-shminka-i-bez-gradnik-sheta-pregrnata-so-kjerkata-vivien-saka-da-svedochi-protiv-bred-pit-08.jpg

Според извори блиски до актерката, токму инцидентот помеѓу Бред и Медокс ја прелил чашата за Анџелина. Не е познато што точно се случило, но во миговите пред разделбата, додека целото семејство леташе со приватен авион, Бред физички го нападнал Медокс, а актерката не можела да му го прости ова.

Моментално истрагата на ФБИ е затворена, но наводно сега и Џоли ќе сведочи против Бред, па не е ни чудно што правните експерти предвидуваат дека нивната битка ќе се развлече уште неколку години и ќе ги чини многу пари.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чак Норис ја изневерил првата сопруга и добил ќерка - дознал за неа дури 26 години подоцна Додека бил во брак со првата сопруга, Чак Норис имал афера од која добил ќерка. ...
Го посвои на само 7 месеци, за да го заштити се разведе од Бред Пит – Анџелина Џоли гордо позира со ... Анџелина во една прилика рече дека кога го видела како 3-месечно бебе не можела ...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...
Факти за ќерката на Елвис Присли, која почина на 54 години - трагично го загуби синот, гледала додек... Била присутна во моментот кога нејзиниот познат татко починал и тоа ѝ оставило о...
„Пак би имала секс со Бред Пит, го откачив Леонардо ди Каприо“ – Гвинет Палтроу раскажа за поранешни... „Со Бред имавме неверојатна хемија во сексот, а Бен беше техники одличен во крев...
Од „машка“ фризура и маестрални шишки до лоша надоградба – Трансформацијата на косата на Анџелина Џо... Навикнати сме да ја гледаме Анџелина со потемна боја на косата, но низ годините ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg