Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери?

Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една година претходно, Бритни Спирс ја побара раката на нејзиниот поранешен сопруг Кевин Федерлајн.  

britni-pink-koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-01.jpg

Според традицијата, мажите се тие кои треба да клекнат на колено и да ја запросат партнерката. Но, во минатото имало случаи кога познатите дами не сакале да чекаат, па решиле нештата да ги земат во свои раце.

Всушност, праксата за тоа познатите дами да ги запросуваат идните сопружници и не е така ретка појава во Холивуд, а во продолжение истакнуваме четири најпознати дами кои го направиле тоа:

Пинк и Кари Харт

Пинк и Кари се запознале во 2001 година. По кратката разделба во 2003-та, две години подоцна Пинк одлучи да го запроси својот сегашен сопруг Кари Харт.

Таа го направи тоа на третиот круг од трката со мотори на која Кари се натпреваруваше во 2005-тата година.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-02.jpg

Кога Харт го започна третиот круг од трката на патеката, Пинк држеше табличка од тимот на Кари, на која пишуваше: „Ќе се ожениш за мене?“.

Кога тој не застана, таа додаде: „Сериозно!“

По ова Кари го прифати предлогот на пејачката и тие се венчаа во Костарика во 2006-тата. Денес имаат две деца заедно.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-03.jpg

Кристен Бел и Дакс Шепард

Кристен Бел му предложи брак на Дакс Шепард откако истополовите бракови станаа легални во Калифорнија.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-04.jpg

Бел и Шепард не сакаа да стапат во брак сè додека истополовите парови немаа право да го направат тоа. Кога Врховниот суд донесе одлука и ги одобри истополовите бракови во Калифорнија во 2013-тата, Бел го постави прашањето на Твитер:

„Дакс Шепард ќе се ожениш ли за мене?“

Тој ѝ одговори на Твитер со големо „Да“.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-05.jpg

Елизабет Тејлор

Елизабет Тејлор имала осум бракови, а еднаш дури и го запросила сопругот.

Таа му предложила брак на Мајкл Вилдинг во 1952 година, додека работеле на снимање на филм во Англија.

Тие заедно имаа две деца пред да се разведат во 1957-мата година.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-06.jpg

Бритни Спирс и Кевид Федерлајн

Во една прилика, поп-пејачката изјави дека биле на лет од Ирска до Њујорк кога одлучила да го запроси Кевин Федерлајн.

„Наеднаш го прашав: ‘Што ако сакаш да се ожениш?’ и потоа го прашав дали сака да се ожени за мене“ – изјави Бритни.

Бритни и Кевин се разведоа три години подоцна, во 2007-мата година. Заедно имаат две деца, што во моментов живеат заедно со нивниот татко.

Britni, Pink–Koi-cetiri-poznati-dami-gi-zaprosija-nivnite-partneri-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Тревис побарал дозвола да се ожени со Кортни, на гробот на татко ѝ, не ѝ ги викнал децата – нови дет... Тревис Баркер побарал дозвола од Крис Џенер, но и од починатиот татко на Кортни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg