Први професионални фотки од Адел откако ослабе + детали за анксиозноста, разводот и новата љубов


Први професионални фотки од Адел откако ослабе + детали за анксиозноста, разводот и новата љубов

Адел вообичаено го чува приватниот живот подалеку од очите на јавноста, но овојпат го отвори срцето и проговори за сите актуелни теми од нејзиниот живот: телесната трансформација, односот со татко ѝ, разводот со Сајмон Конеки и новото момче.

prvi-profesionalni-fotki-od-adel-otkako-oslabe-detali-za-anksioznosta-razvodot-i-novata-ljubov-01.jpg

Адел (33) пред само неколку денови ја најави најновата песна Easy On Me која треба да се појави на 15-ти октомври и го најавува нејзиниот четврти студиски албум, a во пообемно интервју за Vogue таа говореше за повеќе детали од сопствениот живот.

Како што вели самата, во последните три години со анксиозноста се справува со помош на вежби - кревање тегови и вежби на велосипед секој ден, а понекогаш и двапати дневно доколку има потреба.

prvi-profesionalni-fotografii-od-adel-po-transformacii-detali-za-02.jpg

„Моето тело беше предмет на разговор во текот на целата моја кариера. Тоа не е ништо ново. Разбирам зошто луѓето се во шок. Разбирам зошто некои жени беа повредени. Визуелно јас преставував голем број жени. Но, јас сум сè уште истата личност“ – вели таа.

За разводот со Сajмон Конеки таа накратко споделува:

„Само опстојувавме и не бевме среќни. Ниту еден од нас не направи нешто лошо. Ниту еден од нас не го повреди другиот, немаше ништо такво. Само сакав синот да ме види вистински вљубена и да бидам сакана. Тоа е мошне важно за мене“ – таа вели.

Сега по разводот Адел и Сајмон се соседи – тој живее во куќата преку улица што таа му ја купила и го делат старателството над нејзиниот син Анџело (8).

За односот со нејзиниот татко и за пронаоѓањето на новата љубов погледнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе...
Адел го чепка носот, Бритни Спирс грицка нокти: Што прават славните кога никој не ги гледа? Како и сите останати луѓе, така и славните личности имаат по некоја слабост од к...
По разводот, Брајан Остин Грин ја брани бившата Меган Фокс и нејзиното ново момче И покрај тоа што романсата на Меган Фокс и Машин Ган Кели најверојатно започнала...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg