Тревис ја запроси Кортни Кардашијан со огромен дијамантски прстен по неполна година врска – на плажа, со куп рози


Тревис ја запроси Кортни Кардашијан со огромен дијамантски прстен по неполна година врска – на плажа, со куп рози

По помалку од една година заедно, Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се верија. Тапанарот организирал романтично запросување на плажа во Калифорнија, а ја побарал раката на Кортни со голем дијамантски прстен.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video-01.jpg

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се верија по помалку од една година заедно. Тревис ја побарал раката на Кортни на плажа во Калифорнија, а набрзо потоа и двајцата ги споделија новостите на Инстаграм.

Кортни сподели две фотки од запросувањето на плажа, со опис „Засекогаш“. На фотографиите 42-годишната Кортни и 45-годишниот тапанар стојат среде огромно срце направено од рози.

Ќерката на Тревис, Алабама, сподели и фотка од огромниот дијамантски веренички прстен.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video02.JPG

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video06.JPG

И Ким Кардашијан му честиташе на парот со видео од нив двајцата.

Според изворите, Кортни не очекувала запросување, па била вистински изненадена. Парот веднаш потоа направил и забава за запросувањето на која присуствувале нивните семејства.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video03.JPG

„Тревис ја однесе Кортни на плажата, каде што имаше наместено рози во форма на срце. Изгледаше многу романтично. Можев да ја видам широката насмевката лицето на Кортни и мигот кога си го покри лицето со рацете бидејќи беше изненадена“, вели извор за E!.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video09.JPG

Тревис и Кортни биле пријатели со години, пред да почнат да се гледаат кон крајот на 2020 година. Јавноста дозна за нив околу Денот на вљубените годинава и уште оттогаш постојат шпекулации дека планираат да стапат во брак.

„Двајцата немале почувствувано ваква љубов. Кортни е пресреќна. Тревис ја обожава и ја третира многу добро. Многу е поразлично од сите претходни врски на Кортни“, велат извори блиски до парот.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video04.JPG

Наводно, целото семејство на Кортни вистински го сака Тревис, па сите биле пресреќни за нив.

За Тревис ова ќе биде трет брак, а за Кортни прв. Кортни беше во сериозна врска со Скот Дисик со кого има три деца.

Наводно, тие планирале да се венчаат, но мајката на Кортни, Крис Џенер, ѝ рекла да не брза. Подоцна Скот ја побарал и за жена, но Кортни одбила.

Со текот на времето, тие се разделија и сега заедно се грижат за нивните деца.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video05.JPG

Тревис има две деца со претходната сопруга Шана Моаклер, а наводно и Тревис и Кортни едвај чекаат да ги спојат нивните семејства.

romantichno-zaprosuvanje-so-ogromen-dijamantski-prsten-kortni-kardashijan-i-trevis-barker-se-verija-po-nepolna-godina-zaedno-foto-video10.JPG

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

И нив им доаѓа преку глава: Славни личности кои поднеле тужба против папараци За одредени познати личности, папараците се вистинска ноќна мора која за жал, те...
Кортни Кардашијан ги однесе децата на одмор со бившиот и неговата девојка, Софија Ричи (фото) Божиќните празници навистина ги спојуваат семејствата, но понекогаш славните зна...
Хајди Клум и уште 7 славни мајки кои имаат 4 и повеќе деца Секоја жена знае колку е тешко да се направи рамнотежа помеѓу кариерата и семејс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg