„Ова е веќе срамота“ – Мадона (63) остро критикувана за експлицитните, разголени фотки на Инстаграм


„Ова е веќе срамота“ – Мадона (63) остро критикувана за експлицитните, разголени фотки на Инстаграм

Мадона (63) ги разгневи и најголемите фанови со „вулгарните“ фотки што ги сподели на Инстаграм на кои со разголено тело позира на провокативен начин.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-01.jpg

Мадона редовно споделува провокативни фотографии на Инстаграм, но за најновата објава доби критики и од нејзините најголеми фанови.

63-годишната поп-ѕвезда некогаш добива позитивни коментари за провокативните фотографии, најмногу поради храброста и нејзината возраст, но сега речиси сите коментираат дека најновите фотографии се само вулгарни и ништо друго.

Мадона направила фотосесија во спална соба облечена во мрежести хулахопки и провокативна долна облека, а на неколку фотки ги разголила и градите.

На фотографијата што можеби предизвика најмногу реакции пејачката лежи на стомак под креветот со раширени нозе, а нејзиниот задник е во преден план.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-06.jpg

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-03.jpg

Во описот, Мадона напишала „Ме чува ангел“, веројатно алудирајќи на малата скулптура од ангел која се наоѓа над креветот на фотките.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-02.jpg

Дел од критиките на фановите:

„Ова веќе станува срамно“.

„Твоите деца мора да се многу горди на тебе“.

„Престани да ни го покажуваш задникот, го видовме доволно. Ова не е воопшто грациозно и нема никаква врска со твојата возраст“.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-07.jpg

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-10.jpg

„Зошто Мадона?“

„Зарем не ти досади да позираш исто одново и одново? Ова веќе не е ни атрактивно, ни интересно, ни шокантно. Покажи ни нешто друго. Доста со ужасните импланти на задникот“.

„Мадона, ти се јавувам од минатиот век. Престани. Пензионирај се како кралицата што си. Јас сум на иста возраст како тебе и изгледаш смешно и твоето лице очигледно повеќе не е твое. Имаш деца! Што правиш? Постигна многу и не треба да го покажеш задникот за да бидеш популарна“.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-09.jpg

Сепак, на објавата има и неколку позитивни коментари:

„Најдобриот артист во музичката историја! Најголемата жена во музиката на сите времиња. Кралица на попот!“

„Колку прекрасно тело. Изгледаш прекрасно! Љубоморните ќе полудат“.

„Изгледаш неверојатно“.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-05.jpg

Ова не е првпат Мадона да биде критикувана за нејзините објави. Инстаграмџиите редовно ѝ коментираат дека треба да намали со корекциите на лицето бидејќи повеќе не личи на себе, но и дека не треба да покажува толку голотија.

Пејачката редовно е критикувана и за возраста на нејзиното момче кое има 27 години, односно е 36 години помладо од неа и е речиси на иста возраст како и ќерка и Лурдес која има 25 години.

tvoite-deca-mora-da-se-mnogu-gordi-madona-ostro-kritikuvana-za-razgolenite-gradi-na-provokativnite-fotki-na-instagram-12.jpg

Повеќе фотки од пејачката на следната страница...Би можело да ве интересира:

Позади сцената: Најдобрите Оскаровски Инстаграм фотки Имавме можност да ги погледнеме холивудските ѕвезди на црвениот тепих на Оскарит...
Ѕвезди на кои треба да им се забрани Фотошоп И славните понекогаш сакаат да го прикажат нивниот живот на социјалните мрежи ка...
Фотки од одморот на Емина Јаховиќ + кое ѝ е новото момче милионер, според гласините По разводот со Мустафа Сандал беше во врска со атрактивен 18-години постар турск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg