Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојка на Канје Вест?

На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати мажи, направила изложба на уметнички дела насликани со сопствената крв - која е Џулија Фокс, новата девојка на Канје Вест, со која тој за првпат јавно се појави во Париз?

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-01.jpg

Новата девојка на Канје Вест (44), Џулија Фокс (31) е позната филмска актерка, режисерка и уметник. За обвинувањата дека со Канје е поради славата и милионите таа самата рече дека ова не ѝ е првпат да биде во врска со милијардери.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-02.jpeg

Зад себе има еден брак и е мајка на синот Валентино (1).

Во продолжение проследете неколку интересни факти за актерката што го освои раперот кој беше во брак со Ким Кардашијан:

Џулија Фокс е родена во Италија, а пораснала во Њујорк со нејзиниот татко. Таа во минатото изјави дека татко ѝ живеел како „осамен луд научник“.

„Во главно растев со него. Самохран татко. Кутар човек.

Мајка ми беше во Италија. Имам уште двајца помлади браќа. Еден од нив е на слична возраст со мене, а другиот има 15 години.

Петнаесетгодишниот брат живее во Италија со мајка ми, но постариот порасна со мене во Њујорк“ – рече таа за HighSnobiety.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-03.jpg

Со глума почнала да се занимава уште во средно образование, а првата работа ѝ била да работи како доминантна жена во секс – клуб, каде доаѓале клиенти што сакале да играат секс игри со улоги.

„Тоа е легално. Немаше голотија, ниту пенетрација. Тоа беше само игра со улоги.

Само одев во соба со непознати мажи и ја играв улогата во стилот: ’Сега ќе доминирам со тебе‘.

Тоа почнав да го работам како тинејџер, затоа денес сум добра кога работам под притисок и можам да прочитам што е она што луѓето го сакаат. Лесно ги забележувам ситните детали“ – вели таа.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-04.jpg

Џулија Фокс во 2015-тата година се појави на насловната страна на Playboy. Ова издание воедно беше последното разголено издание на списанието.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-05.jpg

Таа има објавено две фотографски книги. Symptomatic of a Relationship Gone Sour: Heartburn/Nausea е книга со фотографии со три нејзини претходни романтични врски, а втората книга PTSD ги опфаќа нејзините искуства за време на престојот во сиромашните делови на Луизијана.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-06.jpg

Во 2017-та година Џулија имала сопствена уметничка изложба насловена R.I.P Julia Fox каде биле опфатени уметнички дела насликани со нејзината крв на свила.

„Сакав да бидам автентична и единствена колку што е можно повеќе. Ја извадив крвта со шприц и сликав со шприцот на свила“ – рече таа.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-08.jpg

Во 2019-та година таа се појави заедно со Адам Сендлер во филмот Uncut Gems.

За обвинувањата дека Џулија е со Канје поради славата и парите, таа рече дека цел живот постојано е во врска со милијардери.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-11.jpg

Нема премногу податоци за тоа со кого била во врска досега, но се знае дека од 2018-та година таа беше во брак со пилотот на приватни авиони Питер Артемиев со кого го има синот Валентино (1).

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-12.jpg

За време на божиќните празници таа објави фотографија на Инстаграм од Питер со ѓаволски рогови и до неа напиша:

„Сте го виделе ли овој отсутен татко?“

По ова таа јавно му се извини на поранешниот сопруг и рече дека не го мислела тоа што го кажала.

na-18-godini-rabotela-vo-seks-klub-napravila-sliki-so-sopstvenata-krv-fakti-za-novata-devojka-na-kanje-vest-13.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Мирните“ партнери ги заменија за „лоши момци“ – 10 славни парови кои ја одбележаа 2021 По раскинувањето на 20-годишната врска со Данијела Мартиновиќ, Грашо си најде по...
Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери? Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една годин...
Ја учи ќеркичката да плива, ја храни: Џанлука Ваки ужива во улогата на татко, но и сопруг (фото) Убавата Шерон Фонсека ужива во бракот со шармантниот Италијанец и не штеди на уб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg