Џорџ Клуни и уште 7 познати мажи кои го добија првото дете по 50-тиот роденден

Џорџ и Амал Клуни ги добија близнаците Ела и Александер кога актерот имаше 56 години.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-01.jpg

Честопати се обрнува внимание на возраста на познатите мајки, па добро би било некогаш да им посветиме внимание и на славните татковци.

Бројни славни мажи се одлучиле да станат родители подоцна во животот, па првото дете го добиле по 50-тиот роденден.

Во продолжение осум вакви познати мажи:

Крис Нот и сопругата Тара Вилсон го добија првото дете Орион во 2008 година, кога актерот имаше 53 години.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-02.jpg

Елтон Џон првпат стана родител на 63-годишна возраст. Тој и неговиот сопруг го добија детето во 2010 година со помош на сурогат мајка.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-03.jpg

Хју Грант има три деца, а првото го доби во 2011-та кога имаше 51 година.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-04.jpg

Комичарот Стив Мартин првпат стана татко во 2012-та, на 67-годишна возраст.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-05.jpg

Сајмон Кауел го доби првото дете - синот Ерик - кога имаше 54 години.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-06.jpg

Џеф Голдблум првпат стана татко на 62-годишна возраст, кога го доби синот Чарли со сопругата Емили Ливингстон.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-07.jpg

Џорџ и Амал Клуни ги добија близнаците Ела и Александер во 2017-та, кога актерот имаше 56 години.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-0.jpg

Брајан Адамс првпат стана татко во 2011-та на 51-годишна возраст, кога ја доби ќерката Мирабела.

dzhordzh-kluni-i-ushte-7-poznati-mazhi-koi-go-dobija-prvoto-dete-po-50-tiot-rodenden-09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Ло, Сандра Булок, Ребел Вилсон - Познати личности кои јавно лажеа за годините (и како беа открие... Џеј Ло при полициски распит, Мила Кунис сама призна дека лажела дека е постара з...
Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...
Има социјална анксиозност и панични напади, беше во врска со Џесика Бил – кој е Крис Еванс, најсекси... Двапати ја одбил улогата што го направи светски познат, вели дека едвај чека да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg