Џеј Ло (52) се омажи со Бен Афлек, 20 години откако ја запроси за првпат

djej-lo-52-se-omazhi-so-ben-aflek-20-godini-otkako-ja-zaprosi-za-prvpat-01.jpg

Џенифер Лопез и Бен Афлек стапија во брак во Лас Вегас, 3 месеци откако актерот ја запроси по вторпат, и 20 години откако тој ја запроси за првпат.

Парот се венчал на мала церемонија во Невада во саботата (15.07).

Џенифер според пишувањата на странските медиуми ќе го земе презимето на Бен и ќе биде Џенифер Афлек, но уште нема официјална потврда за ова, ќе се знае за 10 дена, откако ќе биде издаден сертификатот за брак.

djej-lo-52-se-omazhi-so-ben-aflek-20-godini-otkako-ja-zaprosi-za-prvpat-02.jpgСвршеничкиот прстен

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 славни жени кои решија да станат мајки по 40-тата година Хилари Свонк остана бремена на 48 години, Наоми Кемпбел доби син со сурогат мајк...
Познати мажи кои беа во врска со многу помлади тинејџерки (и сега се осудувани) Елвис Присли имал 24, а Присила само 14 години кога ја почнале врската. Тие се в...
Чак Норис ја изневерил првата сопруга и добил ќерка - дознал за неа дури 26 години подоцна Додека бил во брак со првата сопруга, Чак Норис имал афера од која добил ќерка. ...
Скандалозниот љубовен живот на Џоан Колинс: Првиот сопруг ја силувал, од петтиот е постара 31 година „Сите поранешни сопрузи беа со мене за пари. Единствено третиот не се збогати на...
На 16 години се предозирала со опојни супстанци, денес е мајка и сопруга за пример – Бурното минато ... На 15 години мајка ѝ ја избркала од дома, затоа што не можела да се справи со не...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg