Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Холивудската актерка за првиот сопруг: „На првиот состанок ми подметна дрога и ми ја зема невиноста, се омажив за него од срам“

„Имав само 17 години и бев девица. Стапив во брак со него од срам, а потоа тој сакаше да ме продава на богати возрасни мажи“ – раскажува холивудската актерка Џоан Колинс во нејзината исповед за тоа како и зошто се распаднал нејзиниот прв брак. 

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-01.jpg

Повозрасната публика ја помни по улогата во хит серијата од крајот на 80-тите, „Династија“, каде ја толкуваше улогата на Алексис Колби. Џоан Колинс, денес има 89 години, досега пет пати била во брак, а за себеси откри повеќе скандалозни вистини, што ја шокираа јавноста.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-02.jpg

На почетокот на оваа година BBC направи документарен филм каде популарната актерка, која во моментов е во брак со 31 година помлад сопруг Перси Гибсон, отворено говореше за своите претходни бракови и откри неколку скандалозни вистини за својот прв брак.

Актерката кариерата ја започнала на возраст од само 17 години кога го завршила образованието на Кралската академија за драмски уметности.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-17.jpg

Набрзо потоа следувала улогата во серијата I Belive in You, по што го запознала нејзиниот прв сопруг Максвел Рид, кој бил 14 години постар од неа. Таа имала само 17, а тој 31 година.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-03.jpg

Во документарниот филм, Џоан тврди дека тој ѝ подметнал опојни супстанци во пијалакот и дека следно на што се сеќава е дека се нашла како има секс со него во неговата дневна соба.

„Тој имаше 31 година, а јас 17 и бев невина – знаев дека тоа ќе ми предизвика проблеми. Следно нешто на што се сеќавам е дека лежев на софата, а тој ме силуваше. Во тие денови, мајка ми ќе речеше дека ‘сум била искористена’, а денес се вика силување на состанок“ – раскажува Џоан.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-06.jpg

Холивудската актерка вели дека по немилиот настан одлучила да се омажи за Максвел затоа што чувствувала вина и срам, по што работите само дополнително се влошиле.

„Медениот месец беше целосно фијаско. Изгледавме среќни однадвор, а се чувствував мизерно“ – вели таа.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-08.jpg

Прочитајте и 87-годишната Џоан Колинс постојано шета со својот 31 година помлад сопруг - ова ѝ e 5-ти брак (фото)

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џорџина до него, мајка му спроти него – како изгледа одморот на Роналдо на Мајорка? Кога ги имаш двете најважни жени во својот живот до себе, тогаш си незапирлив......
На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери? Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една годин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg