Холивудската актерка за првиот сопруг: „На првиот состанок ми подметна дрога и ми ја зема невиноста, се омажив за него од срам“

„Имав само 17 години и бев девица. Стапив во брак со него од срам, а потоа тој сакаше да ме продава на богати возрасни мажи“ – раскажува холивудската актерка Џоан Колинс во нејзината исповед за тоа како и зошто се распаднал нејзиниот прв брак. 

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-01.jpg

Повозрасната публика ја помни по улогата во хит серијата од крајот на 80-тите, „Династија“, каде ја толкуваше улогата на Алексис Колби. Џоан Колинс, денес има 89 години, досега пет пати била во брак, а за себеси откри повеќе скандалозни вистини, што ја шокираа јавноста.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-02.jpg

На почетокот на оваа година BBC направи документарен филм каде популарната актерка, која во моментов е во брак со 31 година помлад сопруг Перси Гибсон, отворено говореше за своите претходни бракови и откри неколку скандалозни вистини за својот прв брак.

Актерката кариерата ја започнала на возраст од само 17 години кога го завршила образованието на Кралската академија за драмски уметности.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-17.jpg

Набрзо потоа следувала улогата во серијата I Belive in You, по што го запознала нејзиниот прв сопруг Максвел Рид, кој бил 14 години постар од неа. Таа имала само 17, а тој 31 година.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-03.jpg

Во документарниот филм, Џоан тврди дека тој ѝ подметнал опојни супстанци во пијалакот и дека следно на што се сеќава е дека се нашла како има секс со него во неговата дневна соба.

„Тој имаше 31 година, а јас 17 и бев невина – знаев дека тоа ќе ми предизвика проблеми. Следно нешто на што се сеќавам е дека лежев на софата, а тој ме силуваше. Во тие денови, мајка ми ќе речеше дека ‘сум била искористена’, а денес се вика силување на состанок“ – раскажува Џоан.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-06.jpg

Холивудската актерка вели дека по немилиот настан одлучила да се омажи за Максвел затоа што чувствувала вина и срам, по што работите само дополнително се влошиле.

„Медениот месец беше целосно фијаско. Изгледавме среќни однадвор, а се чувствував мизерно“ – вели таа.

holivudskata-akterka-so-priznanie-za-prviot-soprug-na-prviot-sostanok-mi-podmetna-droga-i-mi-ja-zema-nevinosta-se-omazhiv-za-nego-od-sram-08.jpg

Прочитајте и 87-годишната Џоан Колинс постојано шета со својот 31 година помлад сопруг - ова ѝ e 5-ти брак (фото)

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џорџина до него, мајка му спроти него – како изгледа одморот на Роналдо на Мајорка? Кога ги имаш двете најважни жени во својот живот до себе, тогаш си незапирлив......
Познати мажи кои беа во врска со многу помлади тинејџерки (и сега се осудувани) Елвис Присли имал 24, а Присила само 14 години кога ја почнале врската. Тие се в...
На 16 години се предозирала со опојни супстанци, денес е мајка и сопруга за пример – Бурното минато ... На 15 години мајка ѝ ја избркала од дома, затоа што не можела да се справи со не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg