Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Актерката која глумеше секси мајка во „Американска пита“ открива: „Спиев со 200 мажи благодарение на таа улога“

„Улогата во „Американска пита“ само ми донесе бенефит во животот“ - вели актерката Џенифер Кулиџ, која остана позната по улогата на секси мајка која заведува еден од врсниците на својот син во филмот. Се сеќавате ли на мајката на Стифлер?

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-01.jpg

Џенифер Кулиџ (60) можеби е најпозната по улогата на мајката на Стифлер во култниот филм од 1999-та година „Американска пита“ (American Pie), каде глумеше секси мајка која заведува еден од врсниците на нејзиниот син.

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-02.jpg

Таа даде кратко интервју за магазинот Variety, каде меѓу другото говореше за тоа како култните улоги што ја означија нејзината кариера влијаеле и врз нејзиниот приватен живот.

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-05.jpg

Мајката на Стифлер ја помнат речиси сите што имале прилика да го погледнат култниот филм, а иако кратка, таа улога ѝ донесе неверојатна слава, по што се појави и во уште една култна комедија од почетокот на 2000-тите „Легално Русокоса“, каде глумеше заедно со Рис Витерспун.

Во тоа време, нејзината улога помалку делуваше шокантно, а денес, 23 години подоцна, актерката проговори и вели дека таа улога ѝ го променила животот, а ѝ донела и голем број сексуални средби.

„Мислам, ако не ја прифатев улогата, тоа ќе значеше дека ќе спијам со 200 луѓе помалку во мојот живот. Можеби добивав посебно внимание затоа што луѓето ме гледаа како мајката на Стифлер и жената од „Легално русокоса“. Па и не гледаа ништо друго – одеднаш сите бараа од мене да бидам дел од нивните планови“ – вели Кулиџ.

Кулиџ во последно време е актуелна со улогата на Тања во серијата „White Lotus“, што ќе почне да се емитува во октомври, а таа откри дека со ликот што го толкува има една заедничка карактеристика.

„Мојата слабост отсекогаш биле мажите, и како што тоа го прават голем број жени – знам целосно да се потрошам за некој маж. Голем дел од животот го поминав во бркање недостапни мажи“ – откри таа.

Погледнете го трејлерот за новата серија „White Lotus“:

Уште неколку фотографии од Џенифер:

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-03.jpg

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-04.jpg

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-06.jpg

akterkata-koja-glumeshe-seksi-majka-vo-amerikanska-pita-spiev-so-200-mazhi-blagodarenie-na-taa-uloga-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери? Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една годин...
„Таа ме тепаше, а потоа велеше дека ќе се самоубие ако си заминам“ - Видео од сведочењето на Џони Де... „Кога татко ми нè напушти мајка ми се обиде да се самоубие, се плашев дека и Амб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg