Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кајли Џенер го откри ликот и името на второто дете, па се шегуваат со неа: „Знае ли дека тоа значи полов орган на арапски?“

Кајли Џенер се породи во февруари 2022 година, но дури сега го покажа лицето на синот, а го откри и неговото име. Сепак, многу твитерџии тврдат дека името е израз за машки полов орган на арапски јазик.

kajli-dzhener-go-pokazha-liceto-na-vtoroto-dete-se-najde-na-meta-na-shegi-poradi-negovoto-ime-kazhete-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-01.jpg

Речиси една година откако се породи, Кајли Џенер конечно го откри името на нејзиното второ дете, и веднаш се најде на мета и шеги од страна на јавноста.

25-годишната ријалити ѕвезда сподели и први фотки на кои се гледа лицето на детето, а со објавата го откри неговото име.

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-04.jpg

Кајли нема откриено како се изговара името, но некои твитерџии споделуваат дека е Ер (Aire).

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-05.jpg

Речиси веднаш откако ги сподели фотките, на Твитер почна да се дискутира за значењето на името.

Имено, според некои твитерџии, зборот „aire“ е арапски израз за машки полов орган.

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-02.jpg

Дел од твитовите за името на детето:

„Некој навистина треба да ѝ каже на Кајли Џенер дека името на нејзиниот син е чест арапски израз за ’пенис‘. Но, се сомневам дека забележале многумина. Сепак, арапскиот го зборуваат само околу 415 милиони луѓе“.

„Оставете ја. Ја чекам епизодата од реалното шоу кога некоја од нејзините сестри ќе рече ’малиот Ер расте‘“.

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-03.jpg

„Кутрото дете, повторно ќе му го менуваат името“.

„Името значи машки полов орган на арапски. Кајли, што направи?“

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-06.jpg

По породувањето, Кајли Џенер имаше избрано друго име за детето – Вулф, што во превод од англиски значи „волк“.

Но, набрзо потоа сподели дека со Тревис се премислиле за името и сè досега не откриваше како се вика детето.

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-07.jpg

Во интервју со Џејмс Корден, таа сподели зошто се премислила:

„Навистина немавме одбрано име. Морав да го потпишам изводот, во спротивно ќе го регистрираа без име. Па, бев под притисок да изберам име и тогаш Клои ми предложи Вулф.

Веднаш штом ги потпишав документите, си помислив што направив“.

kajli-dzhener-gi-otkri-liceto-i-imeto-na-vtoroto-dete-nekoj-neka-kazhe-deka-znachi-polov-organ-na-arapski-08.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...
„Новата девојка ќе му го даде тоа што Шакира не сакаше“ – нови шпекулации за разделбата на Пике и Ша... Ако помислувате на свадба – тогаш се лажете. Сите знаат дека Пике и Шакира долги...
Рај за женски очи: Џејсон Момоа се соблече речиси гол, по танга, во емисија на Џими Кимел (видео) Атрактивниот актер со смел потег во шоуто на Џими Кимел уште еднаш покажа зошто ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg