Никол Кидман пијана, Лејди Гага му помогна на фотограф кој падна – најчудни и забавни моменти од Оскари 2023

Никол Кидман се појави пијана на црвениот тепих, а Џејми Ли Кертис кажа пцовка од возбуда кога ја прогласија за победник во категоријата најдобра женска споредна улога - забавни (и непријатни) моменти од Оскари 2023 кои сигурно сте ги пропуштиле. 

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-01.jpg

Вчера, 12 март, се одржа 95-тото доделување на Оскарите и годинава, за разлика од лани, немаше шлаканици и слични инциденти.

Забавниот научно-фантастичен филм Everything Everywhere All at Once доминираше на доделувањето и освои вкупно седум статуетки, вклучувајќи и Оскар за најдобар филм.

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-05.jpg

За истиот филм, Мишел Јео освои статуетка за најдобра женска главна улога, и со тоа стана првата актерка со азиско потекло која освоила Оскар во оваа категорија.

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-02.jpg

Нејзиниот колега од филмот, Ке Хуј Куан, освои Оскар за најдобра споредна машка улога, а Џејми Ли Кертис – за најдобра споредна женска улога.

Истиот филм освои и Оскар за најдобро оригинално сценарио и најдобра режија.

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-03.jpg

Заслужено, Оскарот за најдобра главна машка улога му припадна на Брендан Фрејзер за изведбата во The Whale.

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-04.jpg

Второто продолжение на Avatar освои Оскар за најдобри визуелни ефекти, додека за најдобар анимиран филм беше прогласен Pinocchiio на Гилермо дел Торо.

nikol-kidman-pijana-lejdi-gaga-mu-pomogna-na-fotograf-koj-padna-zabavni-momenti-od-oskari-2023-06.jpg

Како што спомнавме, доделувањето помина без инциденти, но сепак имаше некои забавни и непријатни моменти.

Дел од нив во продолжение:

Еден од фотографите на црвениот тепих се сопна и падна, но Лејди Гага веднаш истрча да му помогне

https://twitter.com/ThisIsMax/status/1635072612241129472

Дајен Ворен, која е познат текстописец, изгледаше како воопшто да не ѝ е пријатно на црвениот тепих

Многумина се сомневаат дека Никол Кидман беше пијана за време на интервју пред настанот, како и на црвениот тепих

Искрената реакција на Џејми Ли Кертис кога освои Оскар за најдобра споредна улога

Анџела Басет, пак, беше толку разочарана што не освои Оскар, што одби да ѝ аплаудира на победничката Џејми Ли Кертис

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

8 славни жени кои решија да станат мајки по 40-тата година Хилари Свонк остана бремена на 48 години, Наоми Кемпбел доби син со сурогат мајк...
14 најубави парови кои издоминираа на Оскари 2024 и забавата по доделувањето (фото) Марго Роби во тоалета како песочен часовник, со природна фризура и шминка позира...
Првата сопруга на Принц: Ја посвои на 16 години, на 19 ѝ ја одзеде невиноста, смртта на синот им го ... Кога првата сопруга на Принц имала 16 години, тој станал нејзин законски старате...
Кели Роланд направи скандал на Канскиот филмски фестивал: Вика на црвениот тепих, ѝ се заканува на ж... Откако пред неколку месеци демонстративно стана и си замина од интервју во живо,...
Одат заедно на одмори и спијат во ист кревет – Како Бруклин Бекам се најде во брак во тројка? Селена Гомез на шега вели дека и нејзиното име треба да биде вметнато во венчани...
„Сега само сакам да се забавувам“ – Рики Мартин се огласи по разводот + факти за неговиот пропаднат ... „Бев 7 или 8 години со Џуан. Сега само сакам да се забавувам. Сакам да уживам во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg