Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На 2 години мајка ѝ ја шминкаше и носеше во солариум – денес има 18 години и не сака да слушне за избор на Мис

Иден Вуд веќе не е девојчето кое повеќе од 300 пати учествуваше на изборите за детска убавина во САД. Таа неодамна наполни 18 години и веќе не сака да чуе за извбори за Мис. Но и понатаму има специфична убавина споена со детски шарм. Косата ја бои руса, а поради продорно сините очи, ја нарекуваат жива Барби. Која е Иден Вуд, некогаш најубавото девојче на светот? 

najubavoto-devojche-na-svetot-proslavi-18-ti-rodenden-i-vekje-ne-saka-da-slushne-za-izbor-za-mis-otkako-detstvoto-go-pomina-nashminkana-i-vo-solarium-a-300-pati-nastapi-na-izbor-za-ubavina-01.jpg

Иден Вуд, која многупати беше прогласена за најубаво девојче на светот, неодамна го прослави својот 18-ти роденден.

За забавата избра син фустан, а имаше и розова торта, поради што многумина ја споредија со девојчето кое на 2 години почна да учествува на избори за убавина, a постојано беше нашминкано, со „екстензии“ во косата и одеше на солариуми.

najubavoto-devojche-na-svetot-proslavi-18-ti-rodenden-i-vekje-ne-saka-da-slushne-za-izbor-za-mis-otkako-detstvoto-go-pomina-nashminkana-i-vo-solarium-a-300-pati-nastapi-na-izbor-za-ubavina-02.jpg

Откако детството го помина во центарот на вниманието, Иден денес не е толку активна на социјалните мрежи и во медиумите. Ја следат преку 72 илјади луѓе на Инстаграм, но таа ретко споделува со нив дел од својата приватност.

najubavoto-devojche-na-svetot-proslavi-18-ti-rodenden-i-vekje-ne-saka-da-slushne-za-izbor-za-mis-otkako-detstvoto-go-pomina-nashminkana-i-vo-solarium-a-300-pati-nastapi-na-izbor-za-ubavina-03.jpg

Во едно интервју кажа дека причината за тоа е преголемата медиумска изложеност што ја имала кога била дете. И дека и денес ѝ е тешко кога ќе се сети на своето најрано детство и на сите избори за убавина на кои учествувала.

najubavoto-devojche-na-svetot-proslavi-18-ti-rodenden-i-vekje-ne-saka-da-slushne-za-izbor-za-mis-otkako-detstvoto-go-pomina-nashminkana-i-vo-solarium-a-300-pati-nastapi-na-izbor-za-ubavina-08.jpg

И покрај тоа, Иден не се откажува од манекенството, па повремено прифаќа помали модни ангажмани.

Се проба и како актерка, па доби неколку помали улоги во релативно непознати серии. Таа напиша и автобиографска книга во која раскажа за своето детство.

najubavoto-devojche-na-svetot-proslavi-18-ti-rodenden-i-vekje-ne-saka-da-slushne-za-izbor-za-mis-otkako-detstvoto-go-pomina-nashminkana-i-vo-solarium-a-300-pati-nastapi-na-izbor-za-ubavina-12.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Новата девојка ќе му го даде тоа што Шакира не сакаше“ – нови шпекулации за разделбата на Пике и Ша... Ако помислувате на свадба – тогаш се лажете. Сите знаат дека Пике и Шакира долги...
Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...
Џеј Ло, Сандра Булок, Ребел Вилсон - Познати личности кои јавно лажеа за годините (и како беа открие... Џеј Ло при полициски распит, Мила Кунис сама призна дека лажела дека е постара з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg