Суспензија за Hamilton?

hamilton-suspenzija-povekjeФИА се вклучува во скандалот во кој претставници на Мекларен беа фатени во лага пред стјуардите, по што е јасно дека приказната ќе има и свое трето полувреме.

 

Британските медиуми се појавија со низа шпекулации, меѓу кои и прогнозите дека Хамилтон ќе го напушти Мекларен поради нарушената репутација.

Весникот Телеграф шпекулира дека тој може да се префрли во Браун, поради интересот на Мерцедес да го задржи во своите редови.

Но, Актуелниот светски шампион, по признанието дека ги излажал стјуардите на трката во Австралија, се соочува со казна од неучество на неколку трки до суспензија до крајот на сезоната!

“Немав намера да лажам! Ме заведоа и затоа се случи ова. Сите сега гледаат на мене како еден голем лажго, но сакам да им кажам на своите навивачи дека тоа не сум јас, дека јас сум возачот кој го гледаа на патеките изминативе две години” – изјави Hamilton. Тој изјави и жалење за спортскиот директор на тимот кој го загуби работното место.

hamilton-suspenzija1

hamilton-suspenzija2

{youtube}5b8D0g0SmB0{/youtube}

Би можело да ве интересира:

Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg