Надал нема да го гледаме на мастерсот во Лондон, влегува Дел Потро

Со пласманот во четвртфиналето на турнирот во Базел, Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро си обезбеди место на завршниот мастерс турнир кој ќе се одржува од 5 до 12 ноември во Лондон.

nadal-nema-da-go-gledame-na-mastersot-vo-london-vleguva-del-potro

По откажувањето на Рафаел Надал, Дел Потро стана шестиот учесник на финалното натпреварување во 2012.

Пред него, место во Лондон си резервираа Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ, Енди Мареј, Давид Ферер и Томаш Бердих.

На Дел Потро ова ќе му биде трето учество на завршниот мастерс во кариерата, а во 2009 стигна до финале.

Најсериозни кандидати да изборат виза за Лондон се Јанко Типсаревиќ и Цонга, а без шанси не остануваат и Алмагро, Гаске и Хуан Монако...

Би можело да ве интересира:

Заштитнички го држи на градите - Први фотки на Рафаел Надал со 3-месечниот син Рафаел Надал беше фотографиран како го шета 3-месечниот син Рафаел Џуниор, заедн...
Голманот на Аргентина на терен го теши Мбапе, а во соблекувална бара едноминутен молк за него – најв... Твитот од 2015-та година во кој се предвидува победата на Меси, обидите на Макро...
Нов златен медал за Македонија: Параолимпијката Оливера Наковска Бикова е светски првак во стрелаштв... Параолимпијката Оливера Наковска Бикова ѝ донесе нов златен медал на Македонија&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg