Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Ѓоковиќ јавно му се извини на детето кое ги собира топките (видео)

Во вториот сет од финалето во Мајами, Новак Ѓоковиќ изгуби од Енди Мареј и без да забележи кој има околу него се развика, додека во негова близина поминуваше детето кое ги собира топките.

gjokovik-javno-mu-se-izvini-na-deteto-koe-gi-sobira-topkite-video-01.jpg

Логично, детето се исплаши и се повлече, а во момент на афект и фрустрација Ѓоковиќ не ни помисли што прави и како тоа се чувствува.

По завршувањето на мечот и победата, се свести што направи, па како вистински професионален спортист објави видео порака во која им се заблагодарува на сите кои го поддржуваат и длабоко им се извини и ги замоли за прошка, детето кое поминуваше покрај него и неговите родители.

Откако и тој е татко, тврди дека сосема поинаку гледа на работите и многу внимава на однесувањето со децата, но понекогаш не може да си ги контролира емоциите.

Неколку пати повтори, се извини и побара прошка. Погледнете го целото видео и слушнете ја пораката:

Би можело да ве интересира:

Вака се сака херој! Србите организираа проекција на кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот и го преплавиј... По десетти пат, Новак Ѓоковиќ победи на Australian Open, a Твитер е преплавен со...
Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Љубовната приказна на Златан Ибрахимовиќ и Хелена Сегер - таа е 11 години постара од него, на првата... „Животот со него не е лесен, но не е лесно ниту да се живее со мене“ – вели парт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg