ФФМ Детски Лиги: Доделени пехарите на најуспешните за сезона 2014/15

ffm-detski-ligi-dodeleni-peharite-na-najuspesnite-za-sezona-2014-15-1.JPG

Во недела на 31 мај 2015 на терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ се одиграа полуфиналните, финалните и натреварите за трето место на финалниот турнир од ФФМ Детските лиги за натпреварувачката 2014/15 сезона.

48 екипи кои беа поделени во шест возрасни категории при што во секоја старосна категорија се натреваруваа по 8 екипи играчи, родени во периодот помеѓу 2000 и 2006 година.

Дипломите и пехарите на најуспешните екипи и поединци им ги доделија членот на Управен Одбор на ФФМ, Светозар Станковски и претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓијоски.

Резултатите од полуфиналните завршни натпревари од детските фудбалски лиги можете да ги погледнете на официјалната веб страница на Фудбалската Федерација на Македонија.

ffm-detski-ligi-dodeleni-peharite-na-najuspesnite-za-sezona-2014-15-2.jpg

ffm-detski-ligi-dodeleni-peharite-na-najuspesnite-za-sezona-2014-15-3.jpg

ffm-detski-ligi-dodeleni-peharite-na-najuspesnite-za-sezona-2014-15-4.jpg

Би можело да ве интересира:

Новак Ѓоковиќ се огласи по инцидентот во Австралија: „Нема да играм на турнири ако треба да се вакци... Првпат откако му беше забрането да се натпреварува на Australian Open, Новак Ѓок...
Каратистите на „Макпетрол“ освоија седум медали на престижниот „Кроација опен“ Членовите на карате клубот „Макпетрол“ од Скопје викендов учествуваа на престижн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg