Американските гимнастичарки освоија златен медал во трикоа со 5.000 Сваровски кристали


Американските гимнастичарки освоија златен медал во трикоа со 5.000 Сваровски кристали

Гимнастиката очигледно е повеќе од обична спортска дисциплина. Таа прерасна во вистинско шоу, а за добра претстава се потребни одлични костими.

amerikanskite-gimnasticarki-osvoija-zlaten-medal-vo-trikoa-so-5-000-svarovski-kristali-001.jpg

Американските гимнастичарки освоија златен медал во тимското натпреварување во спортска гимнастика, а публиката се воодушеви не само од нивниот извонреден талент, туку и од облеката која ја носеа девојките.

Тие блескаа изведувајќи ја својата рутина, секоја во трико на кое беа извезени 5.000 Сваровски кристали.

Цената на едно трико изнесува вртоглави $1.200 долари, што е од прилика 6 пати повисока од стандардната вредност на оваа спортска униформа.

Спортистите секако не се ценат според нивниот изглед или облекувањето, но во овој случај игра огромна улога за нивното претставување, самодоверба и целокупното мислење на јавноста.

Златните медали се доказ дека скапите трикоа сепак си го направиле своето, покрај трудот и талентот на девојките.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото) Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот...
Руска убавица – Јулија Ефимова е една од најубавите спортистки на Летните олимписки игри во Токио (ф... Јулија Андрејевна Ефимова е родена на 3 април 1992 година. Таа е популарна руска...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg