24 браќа и сестри кои заедно се натпреваруваат на Олимпијадата


24 браќа и сестри кои заедно се натпреваруваат на Олимпијадата

24-brakja-i-sestri-koi-zaedno-se-natprevaruvaat-na-olimpijadata-01.jpg

Добро знаеме дека дуото Серена и Венус Вилијамс на секои четири години се појавува на Олимписките игри и се натпреварува за златни медали.

Но, дали знаете дека на Олимпијадата има и други браќа и сестри кои заедно се дел од овој масивен спортски настан?

На пример, дали знаевте дека и братот на Енди Мари е дел од Олимпијадата?

24 браќа и сестри кои заедно се натпреваруваат на Олимпијадата:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
12 причини зошто Роналдо е непобедлива фудбалска машина и совршен идол Португалецот со челична дисциплина и вонсериски талент за фудбал го воодушевува ...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg