Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


20 фотографии по кои ќе останат запаметени олимписките натпреварувачи

Напорните тренинзи и желбата да се постигне најдобар можен резултат  се нештата кои можете да ги поврзете со секој олимпиец.

20-fotografii-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-01.jpg

Кај голем дел од нив, нивните тела имаат толку изразена мускулатура и се толку подвижни што ќе се запрашате дали воопшто тие се луѓе од крв и месо исто како вас.

Следните фотки ќе ви ги покажат некои од најинтересните моменти кога се олимпијците во прашање...

1. Германскиот велосипедист Форстеман и новозеландскиот велосипедист Грег Хендерсон ги покажуваат нивните квадрицепси

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-02.jpg

2. Американскиот пливач Ентони Ервин се бричи пред натпревар

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-03.jpg

3. Американскиот пливач Нејтан Адриан го бричи целото лице пред натпревар

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-04.jpg

4. Колку лен ѝ е потребен на Симон Бајлс, а колку на Али Рајсман?

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-05.jpg

5. Истегнување на британската олимпијка во синхронизирано пливање Оливија Федеричи

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-06.jpg

6.  Американскиот пливач Нејтан Адриан со редење чаши ги стимулира неговите трицепси

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-07.jpg

7. И Али Рајсман го следи трендот со редење чаши, овојпат на колената

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-08.jpg

8. Рајан Лохт и неговиот оброк

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-09.jpg

9. Одбојкарот Дејвид Ли и Симон Бајлс

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-10.jpg

10. Кошаркарите Џими Батлер и ДеАндре Џордан со гимнастичарките Рејган Смит и Ештон Локлиар

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-11.jpg

11. Британскиот скокач Ден Годфелоу на 10-метарска платформа

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-12.jpg

12. Јусејн Болт во негов елемент

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-13.jpg

13. Повторно Јусејн Болт, буквално прекриен со парченца од патеката после тренинг

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-14.jpg

14. Малечко девојче кое „држи“ двајца бразилски гимнастичари

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-15.jpg

15. Холандскиот пливач Себастијан Вершурен и олимпиското лого

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-16.jpg

16. Американката Сара Роблес покрај кревањето тегови има и други силни страни

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-17.jpg

17. Големината на дланката на американскиот мечувалец Мајлс Чамли-Вотсон

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-18.jpg

18. Нозете на британскиот спринтер  Хари Аикинес-Аритеј

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-19.jpg

19. Видеото во кое  Хари Аикинес-Аритеј ги движи неговите градни мускули во ритамот на „Work“ на Ријана

 

A video posted by Harry Aikines (@aikines) on

20. Тајванскиот гимнастичар Ли Чих Каи „вози“ велосипед

20-sliki-od-olimpiskite-natprevaruvaci-koi-navistina-kje-ve-voodusevat-21.jpg

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Од фудбал до атлетика и бодибилдинг: Најубавите македонски спортистки (фото) Професионалното бавење со спорт бара голема пожртвуваност, а резултатите се видл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg