Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Супер замена за сурфање

fantastiicna-zamena-za-surfanje-povekjeBodyboarding-от е многу сличен на класичното сурфање на бранови. Единствено, на место даска имате квадратно парче хидродинамична пена. Обликот на...

 

...даската зависи од стилот на бордање и големината на личноста. Спортот стана посебно популарен во последните години, и е еден од ретките кои за кратко време доби голем број на приврзаници.

Како и секој друг спорт, и овој има неколку фигури кои можете да ги правите, но модерните боди бордери најголем нагласок ставаат на бордање во внатрешноста на брановите.

Од останатите техники и овде се задржува 'Drop-knee' – кога едното стапало го држиме напред на даската, а коленото на другата нога на крајот.

Тука е и 'Stand-up' стилот во кој стоите исправено и изведувате секакви трикови на вода, но во воздух.

Би можело да ве интересира:

„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Видео од Роналдо во кое навидум „турка“ обожавател стана хит на Твитер, додека во солзи го напушта т... „Не ги почитува ниту сопствените обожаватели“ – велат дел од твитерџиите што го ...
Љубовната приказна на Златан Ибрахимовиќ и Хелена Сегер - таа е 11 години постара од него, на првата... „Животот со него не е лесен, но не е лесно ниту да се живее со мене“ – вели парт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg