Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


24 спортисти се соблекоа и ја покажаа убавината на човечкото тело

Секоја година, списанието ESPN, има посебно издание посветено на природната убавина на човековото тело.

24-sportisti-se-soblekoa-i-ja-pokazaa-ubavinata-na-coveckoto-telo-01.jpg

Овојпат, познати спортисти се соблекоа пред фотоапаратот и ја покажаа својата убавина без оглед на нивната големина и разлики.

Секој од овие спортисти е совршен и единствен.

А, оваа убавина, можеби и ќе нè натера да вежбаме малку повеќе

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина (која на моменти заплашува) На моменти треба да си ги протриете очите за да поверувате дека е реално, зарем ...
Порано и денес: Колку се променија популарните спортови и спортската опрема во последниот век? Додека денешните тенисери носат минимална облека која не им пречи при играњето, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg