Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото)

Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот со број 77 во тимот на Далас Маверикс, изгледа толку младолико што многумина ја мешаат со негова девојка.

Kako-izgleda-majkata-na-Luka-Doncic-01.jpg

Потербин има 43 години, а го родила Лука кога имала само 23 години. Во 1999 година се омажила за Саша Дончиќ, а подоцна се развеле, со тоа што Мирјам го добила старателството над синот.

Таа е неговата најголема поддршка, а во моментов престојува во САД заедно со него, следејќи ја неговата кариера и бодрејќи го. Лука Дончиќ во моментов „тежи“ 5 милиони долари на само 20-годишна возраст.

За неа велат дека е најпознатата Словенка во светот после Меланија Трамп. Мирјам била атлетичарка и се занимавала со балет и танц, па не нејзиниот фит изглед не доаѓа како преголемо изненадување, нели?

Погледнете како изгледа мајката на Лука Дончиќ:

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...
Руска убавица – Јулија Ефимова е една од најубавите спортистки на Летните олимписки игри во Токио (ф... Јулија Андрејевна Ефимова е родена на 3 април 1992 година. Таа е популарна руска...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg