Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-01.jpeg

Голден Арт КЛ7 е шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7 се пласира на завршниот турнир, кој денес се одржа во Велес.

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-02.jpeg

Во полуфиналето момците на Игор Костевски го совладаа Еурофарм Пелистер 2, додека во финалето беа подобри домаќинот Велес со резултат 37:28.

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-03.jpeg

Покрај титулата шампион, за најдобар стрелец на завршниот турнир е прогласен Емилијан Ѓорговски со вкупно 22 голови,  додека Иван Галевски е прогласен за најдобар голман.

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-07.jpeg

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-06.jpeg

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-05.jpeg

golden-art-kl7-e-mladinski-shampion-na-makedonija-04.jpeg

Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg