Која е 15 години помладата девојка на Валентино Роси со која тој ужива во Хрватска?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Која е 15 години помладата девојка на Валентино Роси со која тој ужива во Хрватска?

Оние што се вљубени во мото-трките не може, а да не знаат кој е Валентино Роси. Деновиве тој ужива со 15 години помладата девојка во Хрватска.

Koja-e-14-godini-pomladata-devojka-na-Valentino-Rosi-so-koja-toj-uzziva-vo-Hrvatska-01.jpg

Валентино Роси ретко објавува фотографии од својот приватен живот, но затоа неговата девојка Франческа Софија Новело често се фали на социјалните мрежи со својот сакан.

Таа објави нови фотографии од одморот во Хрватска.

„Едно од најубавите искуства во мојот живот“ – напиша таа до фотографиите.

Софија и Валентино се во врска од 2017-тата година. Таа во моментов има 27 години и е 15 години помлада од светски познатиот мотоциклист (42).

Иако и претходно била модел, Софија стана мошне популарна откако почна да се гледа со Роси.

Во минатото таа говорела за тоа како е да се биде мото-девојка.

„Како 19 годишна девојка не е лесно да работиш додека луѓето те гледаат во задникот додека поминуваш или те допираат ако се фотографираат со тебе“ – изјави таа.

Инаку, на почетокот на годинава Софија даде интервју во кое говореше за нејзината врска со мото-легендата, во кое што откри дека сонува за деца со Роси, но не и за брак.

„За мене не е неопходно, ако се случи тоа ќе биде во ред но ние се сакаме исто, секогаш велам дека не мора да имаме прстени на прстите за да имаме верба во срцата“ – рече таа.

Повеќе фотографии од Софија во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото) Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg